JABŁOŃ SZAMPION W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 34,50 zł 34.50
Ocena: 4.78
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Prezentowana na tej stronie jabłoń Szampion jest połączeniem Koksy Pomarańczowej i Golden Deliciousa. Oferowana odmiana jest wyjątkowo lubiana jednakowo przez sadowników zawodowych oraz początkujących ze względu na fakt, że nie jest specjalnie wymagająca. Przeglądając asortyment kategorii drzewa owocowe w doniczkach możesz znaleźć asortyment, który odpowie na oczekiwania każdego sadownika. Dotyczy to nie tylko samego smaku owoców, ale także kwestii związanych z pielęgnacją samego drzewka. Dzięki temu każdy nasz klient może zamówić drzewko, którego hodowanie będzie przyjemnością.

 

Wybierz jabłoń owocującą z końcem września

Prezentowane drzewko rośnie niezwykle intensywnie do momentu wydania pierwszych owoców. Drzewko dość szybko wydaje pierwsze plony. Już w drugim roku od jego posadzenia możemy spodziewać się pierwszych owoców. Jabłka z tej odmiany będą miały słodki smak a lekką kwaskowatą nutą. Sprawdź już teraz wszystkie zalety prezentowanej odmiany i przekonaj się, czy spełnia ona Twoje oczekiwania.

 

Jabłoń Szampion to krzyżówka Koksy Pomarańczowej i Golden Deliciousa. Odmiana ta znalazła uznanie wśród sadowników, gdyż nie jest specjalnie wymagająca, a końcem września rodzi przepyszne owoce.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Szampion to drzewo, które rośnie intensywnie do czasu owocowania, kiedy to skupia się na wydawaniu plonów. Korona ma średnio gęsty stożkowaty kształt. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Owoce Sampiona są średniej wielkości lub duże. Mają lekko stożkowaty kształt, wdać delikatne żebrowania. Skórka jest zielonożółta z wyraźnym słonecznym rumieńcem, o barwie pomarańczowej lub czerwonawej. Miąższ jest słodki z kwaskową nutą, soczysty, aromatyczny. Co roku pojawiają się na drzewie podobnej wielkości owoce, mniej więcej w takiej samej ilości.

 

Uprawa

Uprawa Szampiona jest stosunkowo łatwa. Jabłoń ta szybko obradza w pierwsze owoce, często już w 2. roku od posadzenia. Odmiana jest odporna na choroby, ale dość wrażliwa na chłód. W okresie mrozów młode drzewa owocowe warto zabezpieczać przed mrozem. Jabłoń Szampion lubi słoneczne lokalizacje i żyzne gleby.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Ligol, Golden Delicious, Idared, Cortland, Melba, Antonówka, Jonatan, Spartan, Lobo, James Grieve, McIntosh.

 

Cięcie 

Jabłoń z donicy jest już na wstępie przycięta oraz posiada rozwiniętą koronę, którą możemy formować. Sadzonkę kopaną z gruntu należy przyciąć wiosną(nawet po posadzeniu), dokonując nasadzenia jesienią czekam do najbliższej wiosny. Skracamy przewodnik do ok. 70cm wysokości a pędy boczne o połowę. Starsze drzewa należy prześwietlać, co rok, wiosną. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka czy krzyżujące się. Warto usunąć również wilki(pionowe pędy rosnące w górę), chociaż jabłoń szampion to odmiana tak plenna, że potrafi zaowocować nawet na nich. Jabłoń owocuje na pędach dwu, trzy i czterorocznych. Należy więc nie dopuszczać do zbytniego zagęszczenia młodymi pędami, natomiast kilkuletnie, trzeba wycinać. Więcej o cięciu jabłoni dowiesz się tutaj

 

Produkty powiązane

JABŁOŃ SZAMPION JABŁOŃ SZAMPION
Cena: 19,90 zł
dodaj do przechowalni

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium