Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Idealną ozdobą i uzupełnieniem naszych balkonów i tarasów są krzewy ozdobne w doniczkach. Ich zielone liście lub igły oraz kolorowe kwiaty wspaniale się na nich prezentują i zapewniają kojący wpływ roślinności na nasze samopoczucie, nawet gdy mieszkamy w centrum dużego miasta.

Krzewy ozdobne w doniczkach mogą tworzyć niezwykle miłe dla oka kompozycje kolorystyczne, ale mogą też być jednobarwne. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie jednobarwnych krzewów ozdobnych w różnokolorowych doniczkach. Paleta barw naszych krzewów jest bardzo szeroka, każdy znajdzie coś odpowiadającego swoim preferencjom.

Do umieszczenia w doniczkach na tarasie, balkonie, czy przed naszym domem nadają się przede wszystkim gatunki, które stosunkowo wolno rosną i nie osiągają olbrzymich rozmiarów. Na krzewy ozdobne w doniczkach warto więc wybierać takie gatunki jak berberysy, hortensje czy pięciorniki. Nadadzą się również gatunki, które osiągają większe rozmiary, ale ich przycięcie i skorygowanie kształtu jest łatwe. Można też postawić na karłowe odmiany dużych drzew.

Pora roku a krzewy ozdobne w doniczkach

Przy wybieraniu konkretnych gatunków krzewów ozdobnych w doniczkach warto kierować się również tym, czy chcemy się cieszyć ich widokiem przez cały rok, czy też wystarczy nam okres od wiosny do jesieni.

Jeśli chcemy, aby nasze krzewy ozdobne w doniczkach były zielone przez cały rok, należy wybrać gatunki całoroczne, odporne na mróz. Odpowiednio dobrana kompozycja krzewów ozdobnych w doniczkach sprawi, że na naszym balkonie czy tarasie o każdej porze roku będzie można podziwiać inną feerię barw. Jeśli właśnie na tym nam zależy, warto postarać się, aby nasze krzewy ozdobne w doniczkach miały różną datę kwitnięcia.

Nawet jeśli zdecydujemy się na całoroczne krzewy ozdobne w doniczkach, warto zabezpieczyć ich donice, ocieplając je - np. wykładając ścianki styropianem. Pamiętaj także o zrobieniu otworów, dzięki którym nadmiar wody będzie mógł wypłynąć z donicy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl