MIGDAŁOWIEC JADALNY HALLS HARDY W DONICY

MIGDAŁOWIEC JADALNY HALLS HARDY W DONICY
MIGDAŁOWIEC JADALNY HALLS HARDY W DONICY

Wiek: 3 lata

Wysokość: 150cm

Stan: Sadzonka w donicy

Drzewko może zostać przesadzone do gruntu lub dalej uprawiane w donicy, po uprzednim przesadzeniu, do większej. W drugim przypadku należy pamiętać o wiosennym nawożeniu, słonecznym stanowisku, odchwaszczaniu i  podlewaniu.

Dostępność: mała ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 49,99 zł
szt.

Chyba każdy zna charakterystyczne owoce migdałowca w doniczkach, których pestki chętnie spożywamy. Nie każdy jednak wie, jak przepięknie kwitnie już bardzo wczesną wiosną. Sadząc więc w swoich ogrodach migdałowiec w doniczkach, można sobie zapewnić przepiękny widok i zapach wiosną oraz smaczne migdały jesienią.

Kwiaty pojawiają się na migdałowcu w doniczkach najwcześniej. Jego przepiękne jasnoróżowe, czasami nawet biało-różowe kwiatki pokrywają bezlistne jeszcze gałązki, co jest niezwykle urokliwą ozdobą każdego ogrodu. Są bardzo delikatne i niestety szybko znikają. W pełnym rozkwicie potrafią osiągnąć rozmiar nawet do 5 cm.

Listki pojawiają się jesienią i są na krzewie aż do wczesnej zimy. Są drobne i lekko postrzępione na krawędziach, pokryte lekkim meszkiem od spodu. Owoce migdałowca w doniczkach pojawiają się zaś w okolicach września, jednak wytrzymują na krzewach aż do zimy. Owoce te są owalne i lekko spłaszczone, pokryte meszkiem. Otacza je twarda zielona skorupa, która chroni je przed czynnikami atmosferycznymi. Po wyłuskaniu otrzymujemy charakterystyczne pestki, które nazywane są migdałami.

Uprawa migdałowca w doniczkach

Jeśli kupisz migdałowiec w doniczkach, możesz przesadzić go do gruntu lub też do większej donicy. Należy pamiętać jednak o kilku istotnych kwestiach. Większość gatunków i odmian migdałowca w doniczkach potrzebuje dużo słońca i osłonięcia przed silnymi wiatrami. Bardzo dobrą informacją jest jednak to, że dość dobrze znosi mrozy i wiosenne przymrozki.

Migdałowiec w doniczkach potrafi osiągnąć kilka metrów wysokości, w niektórych przypadkach jest to nawet 10 metrów. Korona jest stosunkowo szeroka, dlatego pamiętaj o odpowiednim odstępie od pozostałej roślinności. Gleba, w której zasadzisz migdałowiec w doniczkach, powinna być raczej żyzna, o umiarkowanej wilgotności.

Warto zasadzić migdałowiec w doniczkach obok innego migdałowca lub w okolicach np. brzoskwini czy innego pokrewnego drzewa, dzięki czemu dojdzie do wzajemnego zapylenia i migdałowiec jeszcze wspanialej zakwitnie oraz obrodzi owocami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl