WIŚNIA KOLUMNOWA CARMINE JAWEL W DONICY

Wysokość: ok. 60-100cm.
Wiek: 3 lata.
Stan: Donica 3,5l.
 
 
Cena: 50,00 zł 50.00
Ocena: 0
Dostępność: Oferta sezonowa. Zapraszamy ponownie 10 października 2022r.

Opis

 
Wiśnia kolumnowa Carmine Jewel jest idealną sadzonką dla wszystkich miłośników bardziej słodkich wiśni. Odmiana ta jest łatwa w uprawie, a więc doskonała dla amatorów.
 
 

Charakterystyka drzewa

Carmine Jewel to krzyżówka Prunus Cerasus i Prunus Fructosa. Drzewko owocowe rośnie umiarkowanie szybko, tworząc lekko zagęszczoną koronę. Dorosłe może osiągnąć nawet 3 metry wysokości. Pierwsze owoce pojawią się na nim już w drugim lub trzecim roku uprawy. Wiśnia kolumnowa z odkrytym korzeniem może być sadzona w gruncie lub w większym pojemniku.
 
 

Owoc

Wiśnie są duże i okrągłe (nawet do 4 gramów). Skórka ma kolor ciemnoczerwony, a czasem nawet prawie czarny. Wewnątrz słodki czerwony miąższ i mała pestka. Owoce są lubiane w konsumpcji bezpośredniej, ale także doceniane w przetwórstwie – mają dużo soku. Dobrze znoszą transport, a zaczynają być dojrzałe w pod koniec czerwca, choć wiele zależy od ilości słońca.
 
 

Uprawa

Wiśnia kolumnowa Carmine Jewel powinna trafić do ziemi bogatej w składniki mineralne, ale nie za bardzo wilgotnej. Ta odmiana nie lubi mieć mokro. Cechuje się wysoką odpornością na mrozy i rzadko zapada na choroby. Lubi ekspozycję słoneczną lub półcienistą. W przyszłości warto drzewko prowadzić przycinając pędy zbytnio rozrastające się oraz zagęszczone, aby kształt jeszcze bardziej był zbliżony do kolumny.
 
 

Zapylacze

Wiśnia Carmine Jewel jest samopłodna, ale samodzielnie zawiąże tylko 15-40% owoców. Warto w pobliżu posadzić inną wiśnię kolumnową, dla lepszych zbiorów.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl