DUO BRZOSKWINIA HARNAŚ+MORELA HARLAYNE

Korzenie zabezpieczamy w balocie z wilgotnym torfem.

Wiek: 2 lata.

Docelowa wysokość drzewa: ok. 3,5-4,5m.

Wysokość sadzonki: ok. 150cm.

Cena: 50,00 zł 50.00
Ocena: 0
Dostępność: Oferta sezonowa. Produkt dostępny ponownie 1 września 2022r. Wysyłka odbędzie się od 15 października

Opis

 

Duo Brzoskwinia harnaś + morela harlayne to połączenie dwóch odmian w jedno drzewo. Z jednej strony pnia wychodzi morela, a z przeciwnej brzoskwinia.

 

Brzoskwinia Harnaś

Pochodzi z Kanady. Jest jedną z najpopularniejszych oraz najwcześniejszych odmian dojrzewających w naszym klimacie. Owocuje bardzo obficie pod koniec lipca. 

Owoce są średniej wielkości,  ok. 120g. Wielu osobom podoba się ich regularny, kulistoowalny kształt. Miąższ barwi się na kolor żółty, jest gęsty oraz zniewala swoim słodko kwaśnym smakiem. Jest dobrze odporna na choroby oraz na mróz.

 

Morela Harlayne

Kanadyjska odmiana której nasz klimat jest idealnie przystosowany do jej warunków uprawy. Dobrze odporna na choroby, w tym raka bakteryjnego. Owoce mają średnią wielkość, ok. 50g. Skórka jest pomarańczowa z lekkim, czerwonym rumieńcem. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę sierpnia.

 

Opryski 

W zasadzie wszystkie drzewka owocowe należy opryskiwać, inaczej plon będzie średni. W przypadku Harnasia zaleca się oprysk miedzianem(ze wzgl. na kędzierzawość liści, dotykającą każdą odmianę brzoskwini) wykonywaną w okresie przed pękaniem pąków(marzec-kwiecień) oraz jesienią, po opadnięciu liści. W okolicach kwietnia można również opryskać morelę, tym samym preparatem.

 

Przycinanie

Obie odmiany tworzą gęste, rozłożyste korony, lubią więc prześwietlanie. Przycinanie można wykonywać w czasie kwitnienia. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka korony oraz te uschnięte, chore czy bardzo nisko położone. Drzewa rosną do ok. 4-5m wysokości, warto wtedy przy starszych drzewach przycinać również wierzchołki, abyśmy byli w stanie dosięgać po owoce.

 

Podłoże

Zaleca się dobrze oświetlone, odsłonięte od wiatru stanowisko, z próchniczą, żyzną lub gliniasto-piaszczystą glebą o lekko kwaśnym pH. 

 

Morela Harlayne i Brzoskwinia Harnaś są samopylne.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl