DUO BRZOSKWINIA SATURN+MORELA HARLAYNE

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 50,00 zł 50.00
Ocena: 0
Dostępność: Oferta sezonowa. Produkt dostępny ponownie 1 września 2022r. Wysyłka odbędzie się od 15 października

Opis

 

DUO BRZOSKWINIA SATURN+MORELA HARLAYNE to połączenie dwóch drzewek w jedno. Z jednej strony pnia wyrasta brzoskwinia, z przeciwnej morela. 

 

Brzoskwinia Saturn

Zwana również jako brzoskwinia "ufo". Jej owoce przybierają spłaszczony kształt oraz żółtą skórkę z czerwonym rumieńcem. Wielkościowo średniej wielkości, ok. 150g. Do zbioru nadają się w połowie sierpnia. Pestka jest małej wielkości oraz dobrze odchodzi od słodkiego i kremowego miąższu. Warto zadbać o opryski w okresie nabrzmiewania pąków, preparatem od kędzierzawości liści, dotykającą każdą odmianę brzoskwini. Jest to odmiana dobrze wytrzymała na mrozy oraz nie wymaga zapylacza. Po zbiorze owoców warto drzewo prześwietlać.

 

Morela Harlayne

Późna odmiana, dojrzewająca w drugiej połowie sierpnia. Owoce są duże, ok. 50g, jajowate, z pomarańczową skórką i lekkim czerwonym rumieńcem. W smaku kwaśno-słodkie, przepyszne. Z moreli tworzy się rewelacyjne dżemy. Drzewo jest dobrze wytrzymałe na mróz oraz choroby. Morele warto prześwietlać oraz nie wymagają zapylacza.

 

Obie odmiany znoszą większość gleb, najlepsza będzie o odczynie obojętnym 6,5-7,2. Preferują stanowisko odsłonięte od wiatru oraz słoneczne.

Morele oraz brzoskwinie są samopłodne, do wydania owoców nie potrzebują innych odmian w pobliżu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl