JABŁOŃ FLORINA(Parchoodporna)

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jabłoń Florina znana jest również pod nazwą Querina. Wynaleziona przez Stationa de Recherche d`Arboriculture(Francja, 1977r). Krzyżówka Jonathana oraz mieszańca uzyskanych z odmian G. Delicious x Starking x Rome Beauty.

 

Owoc

Odmiana często plonuje co drugi rok. Szybko wydaje pierwsze owoce po zasadzeniu. Zbiór jest obfity i przypada na połowę października. Owoce są średniej lub dużej wielkości(140-160g), kształtem kuliste lub lekko wydłużone. Pokryte czerwoną, błyszczącą skórką z białymi piegami. W środku znajduje się żółto-biały, smaczny, kruchy, lekko kwaskowaty, średnio soczysty, mocno aromatyczny i pachnący miąższ. Owoce jeszcze lepiej smakują po odleżeniu. Docelowo w amatorskich warunkach mogą być przechowywane 2 miesiące.

 

Uprawa

Odporna na mróz i choroby, w tym mączniaka. Jedna z odmian o największej odporności na parcha. Idealnie sprawdzi się więc w uprawie ekologicznej. Zaleca się stanowisko słoneczne. Rośnie w większości gleb, zaleca się żyzną o lekko kwaśnym pH(6,2-6,7). Drzewo rośnie silnie i tworzy kulistą, lekko rozłożystą koronę. Kwitnie dużymi kwiatami. W niektórych latach może wymagać przerzedzania zawiązków, inaczej owoce będą mniejsze.

 

Zapylacze

Golden Delicious, Antonówka Z., Cortland, Freedom, Lobo.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium