Melon Melba w donicy

Wysokość: 10-15 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 1,5 miesiąca.
Cena: 8,90 zł 8.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Melon 'Melba' (Cucumis melo 'Melba') to odmiana pochodząca z Francji, ceniona za swoje słodkie i aromatyczne owoce.

 

Charakterystyka Melona 'Melba'

Melon 'Melba' wyróżnia się owocami o gładkiej, jasnozielonej skórce i kremowym, słodkim miąższu. Liście są duże, szerokie, mogą osiągać długość do 20-30 cm, tworząc efektywne tło dla żółtych kwiatów i rosnących owoców. Owoce 'Melba' typowo ważą od 1 do 2 kg. Ich smak jest intensywnie słodki, co sprawia, że są doskonałe zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i wykorzystania w deserach.

 

Kiedy Melon 'Melba' Jest Gotowy Do Zbioru

Dojrzewanie owoców melona 'Melba' następuje w późnym lecie do wczesnej jesieni, głównie od sierpnia do września. W tym czasie melony osiągają pełnię swojego smaku i są idealne do zbioru.

 

Uprawa Melona

'Melba' najlepiej rośnie na słonecznych stanowiskach w glebie dobrze przepuszczalnej, bogatej w składniki odżywcze, z optymalnym pH gleby wynoszącym 6,0-7,5. Sadzonki powinny być umieszczone w gruncie po ostatnich przymrozkach wiosennych. Rośliny wymagają regularnego podlewania i dostarczania składników odżywczych, szczególnie w fazie wzrostu owoców.

 

Zastosowanie w Kuchni

Melon 'Melba' jest nie tylko wyśmienitym wyborem dla ogrodników ze względu na swoje walory smakowe, ale również ze względu na walory dekoracyjne. W kuchni sprawdza się w sałatkach, deserach i jako świeża przekąska.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium