Mini Grusza Garden Pearl® w donicy

Wysokość: ok. 60cm.
Stan: donica 3l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 50,00 zł 50.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Garden Pearl to karłowa odmiana gruszy, którą można uprawiać nie tylko w ogrodzie, ale nawet na tarasie lub balkonie. Nie zajmuje dużo miejsca, więc pasuje do miejsc z ograniczoną przestrzenią. Atrakcyjnie wygląda i dostarcza wartościowych, smacznych owoców. Kwitnie wczesną wiosną na biało. Garden Pearl jest wysyłana w donicy, z uformowaną bryłą korzeniową. Dzięki temu można ją sadzić przez cały okres wegetacyjny (oczywiście wciąż optymalna jest jesień lub wiosna).

Mini grusza Garden Pearl – opis odmiany


Grusza Garden Pearl osiąga ok. 100cm wysokości (czasem więcej, ale wzrost można korygować przez cięcie). Rośnie wolno. Ma zwarty pokrój, osiąga ok. pół metra szerokości. Pędy boczne są krótkie. Pomimo tego warto sadzić ją w odległości co 100cm, wtedy obficiej owocuje. Owoce dojrzewają w połowie października. Plonuje corocznie. Gatunek jest w pełni mrozoodporny. Trzeba uważać na wiosenne przymrozki. Dlatego roślinę powinno się sadzić/ustawiać w miejscach ciepłych, słonecznych, osłoniętych od wiatru. Jest średnio odporna na choroby.


Owoce gruszy Garden Pearl
Pomimo że Garden Pearl jest karłowa, owoce nie odbiegają wielkością od odmian
tradycyjnych. Są natomiast bardziej uwypuklone. Drzewko wygląda jakby uginało się pod ich ciężarem.
Owoce mają żółto-zieloną barwę z rdzawymi „piegami”. Są bardzo aromatyczne.
Miąższ jest soczysty, słodki i lepiący.
• Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia i przechowywania.

 

Przycinanie gruszy Garden Pearl


Regularne cięcie grusz karłowych nie jest konieczne. Sporadycznie można korygować pokrój lub wykonać cięcie sanitarne. W tym ostatnim przypadku usuwa się pędy przemarznięte, uszkodzone lub porażone przez choroby. Zabieg wykonuje się wczesną wiosną.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium