Ogórek Gruntowy Atomic w donicy

Wysokość: 10-15 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 1,5 miesiąca.
Cena: 9,80 zł 9.80
Ocena: 0
Dostępność: Przedsprzedaż rozpoczynamy od 1 kwietnia 2025r

Opis

Ogórek 'Atomic' to odmiana pochodząca z Polski, znana z produkcji smacznych, chrupiących owoców.

 

Charakterystyka Ogórka Gruntowego 'Atomic'

Ogórek 'Atomic' charakteryzuje się szybkim wzrostem i obfitym owocowaniem. Liście są duże, ciemnozielone, z charakterystycznymi, ostrymi krawędziami, osiągając średnicę do 20 cm. Kwiaty są żółte, typowe dla ogórków, pojawiają się wczesnym latem. Owoce 'Atomic' osiągają długość około 10-15 cm i ważą średnio 150-200 gramów, mają jasnozieloną skórkę z delikatnymi brodawkami oraz białymi smugami do 3/4 długości owocu. Charakteryzują się one wyjątkowym, świeżym smakiem i chrupkością.

 

Kiedy Ogórek 'Atomic' Jest Gotowy Do Zbioru

Owoce ogórka 'Atomic' są gotowe do zbioru już kilka tygodni po posadzeniu, zwykle od lipca do września. W tym okresie owocują najobficiej, oferując regularne plony przez całe lato. Odmiana ta jest łatwa do zbioru.

 

Uprawa Ogórka Gruntowego

Ogórek 'Atomic' preferuje stanowiska słoneczne z żyzną, dobrze przepuszczalną glebą o optymalnym pH w zakresie 6,0-7,0. Sadzonki najlepiej jest sadzić po ustąpieniu ryzyka przymrozków wiosennych, zachowując odstęp około 50 cm między roślinami. Regularne podlewanie i stosowanie nawozów są kluczowe dla zdrowego wzrostu i owocowania. Roślina ta wymaga także odpowiedniego palowania lub podpór, aby umożliwić rozwój pionowy i ułatwić zbiory.

 

Zastosowanie w Kuchni

Odmiana ta doskonale nadaje się na rynek warzyw świeżych, do konserwowania i kwaszenia. Ogórek 'Atomic' jest idealny do bezpośredniego spożycia oraz sałatek. Jego chrupkość i świeży smak są cenione przez konsumentów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium