ŚLIWOMORELA DAPPLE DANDY(czerwony miąższ) Z ODKRYTYM KORZENIEM

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem
Cena: 40,00 zł 40.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Śliwomorela Dapple Dandy z odkrytym korzeniem to połączenie śliwy japońskiej i moreli. Owoce o czerwonym miąższu będą ciekawym urozmaiceniem. Uznawana jako najsmaczniejsza hybryda śliwomoreli.

 

Owoc

Owoce są duże, pokryte szarą skórką. W środku znajduje się aksamitnie czerwony i pachnący miąższ, w smaku soczysty i słodko-kwaśny. Wcześnie dojrzewa, dojrzałość zbiorcza przypada na początek lipca. Obradza bardzo obficie. Owoce świetnie smakują na surowo, mogą być również przetwarzane.

 

Uprawa

Drzewo tworzy stożkową, średnio zagęszczoną koronę. Docelowa wysokość to ok. 3-4m. Mrozoodporne oraz dobrze odporne na choroby.

Zapylacze: Częściowo samopłodna. Wytworzy plon na ok. 80% możliwości. Inne Japońskie śliwy zwiększą maksymalnie zbiór. Np: Casselman, Angelno, Black amber, Santa Rosa

Sadzenie: Zaleca się glebę żyzną i przepuszczalną oraz słoneczne stanowisko.

Cięcie: Śliwomorelę z odkrytym korzeniem po zasadzeniu należy przyciąć. Pierwsze cięcie wykonuje się wiosną(nawet po zasadzeniu), sadzone jesienią muszą poczekać do najbliższej wiosny. Sadzonkę nierozgałęzioną skracamy do ok. 80cm. Jeżeli sadzonka posiada pędy boczne to skracamy je o 1/3 a przewodnik o połowę. W kolejnych latach wykonuje się ciecie formujące i prześwietlające.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl