WINOROŚL KONKORD ROSYJSKI

Wysokość: ok. 20-50cm.
Stan: doniczka P11.
Wiek: 1 rok.
 
Młode sadzonki winorośli warto zabezpieczyć na pierwszą zimę. Roślinę okrywa się wtedy włókniną, a nad korzeniami usypuje kopczyk z ziemi o wysokości ok. 30cm. Wiosną włókninę należy zdjąć, a kopczyk rozgarnąć.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 3.33333
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Winorośl Konkord Rosyjski to stara, typowo winiarska odmiana, pochodząca z 1919r. Bardzo plenna, owoce rośną małymi gronami. Rodzi małej wielkości owoce. Smakują słodko-kwaśnie, muszkatowo z wyjątkowym, "labruskowym"(zwanym też lisim) posmakiem. Skórka jest fioletowego koloru z białym nalotem. Do jedzenia bezpośrednio też się sprawdzi, ale istnieją smaczniejsze odmiany o dużych owocach(np. Arkadia). Rocznie przyrasta o ok. 2m. Docelowo dorasta do ok. 10m. Kwiaty są małe i pojawiają się w czerwcu. Liście duże, jesienią przyjmują żółty kolor. Dojrzałość zbiorcza przypada na drugą połowę września, zbiór jest coroczny. Najlepsze wino wychodzi jeżeli zerwiemy owoce po pierwszych przymrozkach.

 

Uprawa

Odmiana wysoce odporna na mróz i choroby. Rośnie w większości gleb, choć najlepsza to lekko gliniasta o odczynie 6,5-7,2 pH. Zaleca się stanowisko słoneczne, najlepiej południowe, toleruje także półcień. Do sporego plonu zaleca się także coroczne przycinanie w lutym.

 

Obcopylna. Należy obok posadzić obojętnie jaką, drugą odmianę winorośli, np. Nero.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium