WIŚNIA NEFRIS W DONICY

Podkładka: Antypka.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 34,50 zł 34.50
Ocena: 3.38
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Nasza Polska wiśnia! Jest to odmiana często spotykana w uprawach towarowych.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewa Wiśni Nefris są średnio silne, półkarłowe, krzaczaste. Charakterystyczna jest korona – owalna, zagęszczona, z gałęziami skierowanymi ku górze. Plony zbieramy w dużej ilości, regularnie, co rok. Dostępne są drzewka owocowe z gołymi korzeniami lub w doniczce.

 

Owoc

Owoce wiśni Nefris są średniej wielkości (5–6 gramów). Kiedy są dojrzałe, skórka staje się ciemnoczerwona, wręcz bordowa. Miąższ jest czerwony, delikatny i soczysty, w smaku wyraźnie kwaskowy i odrobinę korzenny. Zbiory przypadają na połowę lipca.

 

Uprawa

Najlepszą ziemią jest gleba żyzna, piaszczysta, średnio wilgotna. Nefris to wiśnie odporne na mrozy. Wymagają zabezpieczania przed chorobami bakteryjnymi. Posadzone na terenach położonych wysoko, przewiewnych, zdecydowanie mniej choruje.

 

Zapylacze

Wiśnia Nefris jest częściowo samopylna. Zdecydowanie lepiej jest, kiedy w pobliżu posadzimy Łutówkę, Kelleris 16 czy Pandy 103.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Wiśnia Nefris wymaga tego cięcia systematycznie dlatego ze starsze gałęzie wyrastają pod kątem prostym i mają tendencję do ogołacania to spowoduje znacznie mniejsze owoce oraz nie tak syte plony, odcięcie pędów spowoduje, że z starych pędów będą wyrastać nowe, nowe przyrosty zapewnią obfite oraz syte plony w kolejnym roku. Usuwamy wszystkie pędy wyrastające na wysokości do 40 cm nad ziemią.

 

Produkty powiązane

WIŚNIA NEFRIS WIŚNIA NEFRIS
Cena: 20,50 zł
dodaj do przechowalni

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium