PORZECZKA CZARNA JUBILEJNAJA KOPANIA

Wysokość: ok. 30-40cm.
Wiek: jednoroczna.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 10,50 zł 10.50
Ocena: 0
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Porzeczka czarna ‘Jubilejnaja Kopania’ jest odmianą ukraińską zaliczaną do najbardziej plennych dostępnych na rynku. Świetnie nadaje się do uprawy towarowej i w przydomowych ogródkach.

 

Charakterystyka krzewu

Porzeczka osiąga wysokość ok. 1,5 metra. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Owocuje w połowie lipca. Jest odmianą raczej odporną na choroby grzybowe i mróz. Owocuje na pędach w wieku do 5 lat. Starsze należy przyciąć.

 

Owoc 

Odmiana ‘Jubilejnaja Kopania’ wydaje dużą ilość owoców. Zebrane są w luźnych gronach. Owoce są małe, okrągłe o dość grubej czarnej skórce. Miąższ jest jasnozielony. Owoce czarnej porzeczki doskonale nadają się na przetwory takie jak soki, dżemy czy nalewki. Zawierają bardzo dużą ilość witaminy C. Owoce dojrzewają w lipcu, jednak pozostawione na krzewie nie gniją i nie zamierają.

 

Uprawa 

Porzeczka jest krzewem owocowym o dość małych wymaganiach. Najlepiej sadzić ją na stanowisku słonecznym w glebie żyznej o lekko kwaśnym odczynie. Należy jednak unikać gleby podmokłej. Warto pamiętać o przycinaniu porzeczek.

 

Zapylacze

Roślina jest samopylna.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium