ŚLIWKA WĘGIERKA ZWYKŁA W DONICY

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 33,50 zł 33.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Śliwka Węgierka Zwykła jest bardzo lubiana przez Polaków późna odmiana. Kochamy ją za smak zarówno świeżych owoców, jak też wykonanych z nich domowych przetworów. Jest chętnie wybierana do domowych sadów, ale także do tych przemysłowych.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewa węgierkowe rosną silnie. Młode mają stożkową koronę, a starsze – kulistą i gęstą. Młode Śliwy Węgierki dostępne są jako drzewa owocowe w doniczkach lub z gołymi korzeniami. Pierwszych plonów doczekamy się w 3-4 lata od posadzenia.

 

Owoc

Śliwki węgierki są średniej wielkości. Mają jajowaty kształt i wyraźną bruzdę, wyznaczająca połowy. Jeżeli drzewko owocowe ma dogodne warunki, to śliwki będą większe. W glebie suchej i ubogiej możemy spodziewać się drobnych owocków. Skóra jest w kolorze fioletowym, pokrywa ja białawy nalot. Wewnątrz miąższ jest żółtozłoty lub żółtozielony, w smaku soczysty i słodki. Owoce zbieramy w drugiej połowie września.

 

Uprawa

Węgierka Zwykła to śliwa, która jest średnio odporna na mrozy. Warto zabezpieczyć młode drzewa, gdy zacznie robić się chłodno. Uważać należy na choroby, w tym zwłaszcza szarkę. Gleba powinna być wilgotna, z dużą zawartością próchnicy.

 

Zapylacze

Śliwa Węgierka jest samopylna.

 

Cięcie

Drzewka z donicy są na wstępie przycięte i posiadają rozwiniętą koronę. Drzewka kopane z gruntu należy przyciąć wiosną, po posadzeniu lub najbliższej wiosny. Skracamy przewodnik o 1/2 oraz pędy boczne o 1/3. Kolejne cięcie wykonujemy co rok, wiosną. Polega ono na prześwietlaniu drzewa. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka korony, krzyżujące się, uschnięte i chore. Całość wykonujemy w słoneczny dzień.

 

Produkty powiązane

ŚLIWA WĘGIERKA ZWYKŁA ŚLIWA WĘGIERKA ZWYKŁA
Cena: 23,20 zł
dodaj do przechowalni

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium