KONWALNIKI

KONWALNIK NIGRESCENS W DONICY

KONWALNIK NIGRESCENS W DONICY
KONWALNIK NIGRESCENS W DONICY
Wysokość: 15-25 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.

Dostępność: Powiadom o dostępności

Cena: 28,50 zł

Sadzonki konwalnika – oryginalnie wybarwionej trawy ozdobnej, która….nie jest trawą

Wśród konwalników dużą popularnością cieszy się ‘Nigrescens’, która jest znana jako czarna trawa. Rośliny zalicza się do traw ozdobnych, chociaż w rzeczywistości należą do rodziny szparagowatych i pokrewieństwem bliżej im do cebulic niż kostrzew czy wiechlin. To jednak nie ma znaczenia dla właściciela ogrodu. Konwalniki są piękną, oryginalną dekoracją – i to jest najistotniejsze.

Charakterystyka – konwalnik: to niskie byliny osiągające 20-30 cm wysokości. Tworzą kępy równowąskich liści. Najbardziej znana odmiana – ‘Nigrescens’ – ma liście czarne z zielonkawym odcieniem. Ozdobą konwalnika są także białe bądź jasnoróżowe kwiaty zebrane w grupy. Kwitnie latem.


Uprawa i pielęgnacja: konwalnik lubi miejsca umiarkowanie słoneczne, wtedy najefektowniej wybarwia się. Potrzebuje podłoża przepuszczalnego, a zarazem żyznego i próchniczego. Znosi przeciętne ogrodowe gleby. W czasie susz roślinę zaleca się podlewać. Jest mrozoodporna, przy zastosowaniu przedzimowego okrycia.


Przycinanie konwalnika: usuwanie najstarszych liści poprawia wygląd. Ponadto przycina się liście uszkodzone i zaschnięte.


Nawożenie: przed sadzeniem warto zastosować obornik. Już w trakcie uprawy na słabszych glebach warto stosować nawozy wieloskładnikowe o niskiej zawartości azotu.
Przy nadmiarze tego makropierwiastka liście są słabiej wybarwione (bardziej zielone).

 


 


Konwalnik należy do tych roślin, które wywołują efekt „wow”. Na rynku ogrodniczym jest bardzo mało roślin o tak ciemnych, nietypowych liściach. Byliny warto posadzić w grupie, np. w rabacie lub w wydzielonym miejscu na trawniku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium