🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

KRZEWY OZDOBNE

Krzewy ozdobne do ogrodu

Krzewy ozdobne to prawdopodobnie najbardziej uniwersalna grupa roślin uprawiana w ogrodach. Niskie, mniej rozłożyste gatunki uprawia się wraz z bylinami i trawami ozdobnymi w rabatach mieszanych oraz ogrodach skalnych. Inne dekorują oczka wodne. Ponadto bardzo często są wykorzystywane do tworzenia szpalerów i żywopłotów. Wysokie krzewy ozdobne nadają się na solitery.

 

Jakie krzewy ozdobne są mile widziane w każdym ogrodzie?

Najliczniejszą grupę krzewów stanowią gatunki ozdobne z kwiatów. Są mile widziane w każdym ogrodzie. Wprowadzają szeroką paletę barw. Zalicza się do nich m.in. magnolie, forsycje, krzewuszki, jaśminowce i hortensje. Nie brakuje wśród nich gatunków, które urzekają pięknym zapachem, np. jaśminowiec wonny oraz lilak pospolity. Oczywiście pewne walory dekoracyjne mają również ich liście, zwłaszcza u odmian pięknie przebarwiających się jesienią. W ogrodzie warto posadzić sadzonki krzewów o ozdobnych owocach (ognik szkarłatny, irga, rokitnik) i barwnych pędach (dereń biały). Wiele krzewów przyciąga pszczoły i trzmiele zapewniając im pożytek. Inne, np. budleja Dawida to wabik na motyle. Dzięki temu można spotkać w ogrodzie nawet rzadkie gatunki przepięknych owadów. Sadzonki krzewów ozdobnych można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni. Gatunki wrażliwe na mróz najczęściej sadzi się wiosną. Większość roślin pozytywnie reaguje na ściółkowanie. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest cięcie, które pozwala utrzymać zwarty pokrój i determinuje coroczne, obfite kwitnienie bądź owocowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium