KOSTRZEWY

KOSTRZEWA GAUTIERA PIC CARLIT W DONICY

KOSTRZEWA GAUTIERA PIC CARLIT W DONICY
KOSTRZEWA GAUTIERA PIC CARLIT W DONICY
Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.

Dostępność: Powiadom o dostępności

Cena: 12,50 zł

Sadzonki kostrzewy – wszechstronność godna podziwu

Kostrzewa (Festuca) to zróżnicowana grupa traw ozdobnych, popularna w ogrodach, niezależnie od stylu urządzania ogrodu. Mają niskie wymagania i są polecane nawet osobom stawiającym pierwsze kroki w ogrodnictwie.
Charakterystyka – kostrzewa: to niskie bądź średnio wysokie trawy ozdobne osiągające 15-60 cm wysokości. Tworzą gęste kępy złożone z równowąskich liści: zielonych, niebiesko-srebrzystych bądź złocistożółtych. Nieliczne gatunki są ozdobne także z kwiatostanów. Do popularnych odmian dekoracyjnych z liści zalicza się kostrzewa Gautiera, nazywana potocznie „niedźwiedzim futrem”.


Uprawa i pielęgnacja: trawy kostrzewy preferują stanowiska słoneczne, lecz znoszą częściowe zacienienie. Mają niewielkie wymagania glebowe, tolerują przeciętne podłoża. Znoszą susze, podlewa się je jedynie w skrajnych przypadkach przy długo utrzymującej się bezdeszczowej pogodzie połączonej z upałami. Są w pełni mrozoodporne. Nie wymagają regularnej pielęgnacji.


Przycinanie kostrzewy: usuwa się jedynie suche fragmenty, np. wiosną.

 

Nawożenie: nie wymaga regularnego dokarmiania. Co najwyżej na glebach piaszczystych, lekkich i suchych można zastosować raz do roku obornik granulowany, a teren ściółkować, np. częściowo rozłożonym kompostem.

 


 


Sadzonki kostrzewy znajdują swoje miejsce w każdym zakątku w ogrodzie. Dekorują rabaty zwiększając ich naturalność. Nadają się na skalniaki, obwódki, czasem sadzi się je pomiędzy płytami chodnikowymi tworzącymi „ażurowe” ścieżki. To uniwersalna grupa roślin ozdobnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium