KOSTRZEWA GAUTIERA PIC CARLIT W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 12,50 zł 12.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Kostrzewa Gautiera ‘Pic Carlit’ (Festuca gautieri) to karłowa odmiana o szerokim zastosowaniu w ogrodzie. W grupie traw ozdobnych wyróżnia się gęstym, zwartym pokrojem. Jest nazywana potocznie „niedźwiedzim futrem”.

 

Charakterystyka kostrzewy Gautiera ‘Pic Carlit’

Kostrzewa ‘Pic Carlit’ ma bardziej zwarty pokrój, a przy tym słabszy wzrost w porównaniu z typowym gatunkiem Festuca gautieri. Tworzy płaskie, półkoliste, dywanowe „kępy” o wysokości 10-20cm. Źdźbła są sztywne, lekko kłujące, bardzo gęste. Jest gatunkiem zimotrwałym, długowiecznym. Zachwyca żywozieloną barwą.

 

Kiedy kwitnie kostrzewa Gautiera?

Kostrzewa Gaultiera kwitnie wiosną, najczęściej od maja. Kwiaty są drobne beżowozielonkawe, zebrane w luźne kwiatostany. Nie mają dużej wartości dekoracyjnej, można je przycinać.

 

Uprawa kostrzewy Gautiera

Kostrzewę Gautiera zaleca się sadzić w miejscach słonecznych. Ma małe wymagania glebowe, toleruje gleby piaszczyste. Należy unikać podłoży ciężkich i podmokłych. Optymalny termin sadzenia to jesień i wiosna. Rośliny z uformowaną bryłą korzeniową można sadzić także latem (tylko trzeba je często podlewać). Trawę ozdobną zaleca się sadzić w rozstawie 25x30cm. Zbyt duże odległości sadzenia zwiększają problem z zachwaszczeniem. W czasie susz i upałów wymaga podlewania (nawadnia się ją rano lub wieczorem). Nie potrzebuje dodatkowych zabiegów. Kostrzewa Gautieria ‘Pic Carlit’ jest mrozoodporna.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Kostrzewę ‘Pic Carlit’ można wykorzystywać na rabaty (obrzeża), a także sadzić wzdłuż nawierzchni. Efektownie wyglądają ścieżki z kamieni naturalnych, obsadzone w szczelinach właśnie tą odmianą. Ze względu na dużą tolerancję względem pH gleby nadaje się do dekoracji wrzosowisk. Na mniejszych powierzchniach można ją wykorzystać jako roślinę okrywową, np. jako alternatywę dla trawnika ozdobnego. Jest wzbogaceniem rabat trawiastych i ogrodów preriowych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium