AGREST CZERWONY KRZACZASTY

Wysokość: ok. 30-40cm.
Wiek: jednoroczna.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 9,50 zł 9.50
Ocena: 4.97222
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Średnio wczesna odmiana agrestu pochodząca z Anglii. Czerwony Triumf jest dość popularny w Polsce, zwłaszcza w uprawach plantacyjnych, ponieważ dojrzałe owoce długo trzymają się na krzewie.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew rośnie silnie i dość zwarcie. Finalnie przybiera półkulisty pokrój o wysokości ok. 1,5-2m. Na pędach znajdują się liczne kolce. Liście są jasnozielone i błyszczące, jesienią przebarwiają się na czerwono lub żółto. Pierwsze owoce pojawiają się już w drugim roku od posadzenia. Dostępne są agrestowe krzewy owocowe w doniczkach oraz z odkrytymi korzeniami.

 

Owoce

Agrest Triumf rodzi duże owoce, bo pojedynczy może ważyć nawet 15 gramów. Są okrągłe, początkowo zielone, w miarę dojrzewania przybierają czerwoną barwę. W smaku przyjemne, delikatnie kwaśne, pełne aromatu. Możemy się nimi cieszyć w lipcu. Nadają się do bezpośredniego spożycia oraz do wykonania z nich przetworów czy kompotów.

 

Uprawa

Czerwony Truimf powinien być sadzony w miejscach słonecznych lub w półcieniu. Odnośnie do gleby ma niewielkie wymagania – powinna być o odczynie kwaśnym, umiarkowanie wilgotna, raczej żyzna.

 

Agrest jest krzewem owocowym samopłodnym.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium