🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

CZARNE PORZECZKI

Aromatyczne, czarne porzeczki, nazywane dawniej smorodiną, są jednymi z najstarszych, znanych w Europie, krzewów owocowych. Na przełomie wieków powstały różne odmiany tej rośliny. W naszym sklepie znajdziesz ją m.in. w postaci klasycznej porzeczki krzaczastej. Mamy też inne gatunki, takie jak: Titania, Ojebyn, Ben Lomond czy Jubilejnaja Kopania.

Katalog sadzonek porzeczki czarnej Drzewka-faworytka.pl obejmuje rośliny jedno- i wieloroczne. Są to krzewy zróżnicowanej wielkości, łatwe w uprawie, samopylne i mrozoodporne. Najlepiej rozwijają się w miejscach nasłonecznionych, na glebach żyznych.

Każdą odmianę porzeczki cechuje oryginalny wygląd i określone walory smakowe. Porzeczki kolumnowe rosną pionowo i mają obfite, luźne grona. Porzeczki Titania wyróżnia gruby pień i duża, zielona korona. Szkocka okrągła porzeczka Ben Lomond o fioletowym zabarwieniu jest doskonała zarówno do zbiorów maszynowych, jak i do amatorskich upraw przydomowych. Szwedzka Ojebyn i ukraińska Jubilejnaja Kopania będą zaś świetną propozycją dla tych, którzy chcą uzyskać dużą ilość owoców.

Porzeczka czarna o szerokim zastosowaniu

Nie bez przyczyny ludzie już od stuleci chętnie sadzą porzeczkę czarną w sadach i przydomowych ogrodach. Owoce tego krzewu, spożywane na surowo, dostarczają dużej ilości witaminy C, dzięki której zachowujesz zdrowie i dobre samopoczucie. Czarne, pachnące grona zawierają też witaminy z grupy B, witaminę A, E i K oraz minerały: potas, wapń, żelazo i magnez. Dzięki tym mikroelementom zachowujesz młodość, siłę i energię do działania.

Oczywiście owoce czarnej porzeczki smakują wybornie nie tylko na surowo! Zrobisz z nich pyszne kompoty, nektary, nalewki, dżemy i syropy. Czarne, błyszczące kuleczki będą również ciekawą dekoracją do deserów, ciast, galaretek i lodów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wybranej odmiany porzeczki czarnej? Poszukujesz sadzonek do produkcji masowej i zależy Ci na tym, by były niewymagające, plenne i odporne na choroby? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium