AGRESTY SADZONKI / KRZEWY OWOCOWE

Agrest jest krzewem owocowym, którego owoce są bardzo lubiane, ale sam proces zbierania ręcznego już niekoniecznie, dlatego, że niestety na pędach są kolce. Smak jednak wynagradza wiele i choć jeden krzew warto w ogrodzie posadzić. Można też zdecydować się na porzeczkoagrest, który jest bezkolcowy. Agrest w doniczkach to krzew, który łatwo przyjmie się do gruntu, bez względu, kiedy go posadzimy. Może to być wiosna, lato lub jesień. Odmiany pienne nadają się także do uprawy w pojemnikach, np. na tarasie czy balkonie. 

 

Agrest na balkonie

Agrest w doniczkach dostępny jest zarówno ten popularny biały, jak i wyjątkowy czerwony. Oba są bardzo smaczne i słodkie. Dla odmiany porzeczkoagrest ma kolor ciemny. Można więc posadzić po jednym krzewie owocowym każdego rodzaju, a ogród będzie wyglądać wyjątkowo. 

Agrest jest nieodłącznym elementem letnich kompotów. Wykonuje się z niego także dżemy i musy. Jednak najsmaczniejszy jest jedzony na surowo. Znajdziemy w nim między innymi witaminę A i luteinę. Wpływa więc korzystnie na oczy i wzrok. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium