Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • Kategorie
  • Szukaj
  • JAGODA KAMCZACKA W DONICZKACH

Dla osób, które szukają owoców o niestandardowym kształcie, świetnie sprawdzi się jagoda kamczacka. Te krzewy owocowe są długowieczne, bo raz zasadzone, mogą dawać plony nawet przez trzydzieści lat. Ich owoce świetnie nadają się do praktycznie każdego zastosowania w przemyśle spożywczym, gastronomii czy gospodarstwie domowym.

Owoce tego krzewu mają zróżnicowany kształt – kulisty lub podłużny – zależnie od wybranej odmiany. Są słodkie, idealne do jedzenia na surowo. Pojawiają się w okolicach maja w odmianie wczesnej, a w pozostałych zwykle w okolicach lipca. Co ciekawe, jagoda kamczacka niekiedy owocuje już w pierwszym roku po nasadzeniu, przy czym plon ten jest mało obfity. Ta jego cecha wzrasta wraz z upływem kolejnych lat. 

Ten gatunek krzewów owocowych jest odporny na skrajne temperatury – zarówno siarczyste mrozy, jak i przejściowe okresy suszy. Sadzonki lubią stanowiska na słońcu albo w półcieniu. Nie zapadają na choroby – są na nie stosunkowo odporne, dlatego dobrze sprawdzają się w polskim klimacie.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 299PLN

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny