🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

JAGODY KAMCZACKIE SADZONKI / KRZEWY OWOCOWE

Dla osób, które szukają owoców o niestandardowym kształcie, świetnie sprawdzi się jagoda kamczacka. Te krzewy owocowe są długowieczne, bo raz zasadzone, mogą dawać plony nawet przez trzydzieści lat. Ich owoce świetnie nadają się do praktycznie każdego zastosowania w przemyśle spożywczym, gastronomii czy gospodarstwie domowym.

Jagoda kamczacka jest obcopylna. Wymaga posadzenia min. 2 różnych odmian, w celu zapylenia. W przeciwnym wypadku zaowocuje bardzo słabo. Ten gatunek krzewów owocowych jest odporny na skrajne temperatury – zarówno siarczyste mrozy, jak i przejściowe okresy suszy. Sadzonki lubią stanowiska na słońcu albo w półcieniu. Nie zapadają na choroby – są na nie stosunkowo odporne, dlatego dobrze sprawdzają się w polskim klimacie.

Owoce tego krzewu mają zróżnicowany kształt – kulisty lub podłużny – zależnie od wybranej odmiany. Są słodkie, idealne do jedzenia na surowo. Pojawiają się w okolicach maja w odmianie wczesnej, a w pozostałych zwykle w okolicach lipca. Co ciekawe, jagoda kamczacka niekiedy owocuje już w pierwszym roku po nasadzeniu, przy czym plon ten jest mało obfity. Ta jego cecha wzrasta wraz z upływem kolejnych lat. 

 

Polecane odmiany

Vostorg & Zojka & Indigo Gem - Najsłodsze odmiany(zawartość cukrów wynosi nawet 20 brix).

Aurora & Wojtek - Bardzo plenne.

Rebeka & Docz Velikana - Największe owoce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium