• Kategorie
  • Szukaj
  • POZIOMKI W DONICZKACH

Poziomki są krzewami owocowymi, które warto zasadzić, chociażby dlatego, że ceny owoców osiągają wysokie wartości na rynku i w sklepach. Roślina nie jest trudna w uprawie, a tym bardziej nie ma specjalnych wymagań, którym trudno byłoby sprostać. Poziomka w doniczkach może zostać przesadzona do gruntu, w którym szybko się zaadaptuje. Istnieje także możliwość kontynuowania uprawy w pojemniku, ale warto wybrać większy.

Wśród odmian, które chcemy polecić, są na pewno: Regina, Baron von Solemacher czy Rugia. Wszystkie są smaczne, a różnią się wielkością krzewu i owoców. Jedną z najsłodszych będzie Rugia, a z takich „umiarkowanych” Regina. Dla koneserów przygotowaliśmy także odmianę żółtą poziomki – Yellow Wonder. Jest ona bardzo smaczna, bardzo deserowa, ale jakże inna od tego, co znamy. 

Poziomki można jeść na surowo i tak właśnie smakują najlepiej. Są świetnym dodatkiem do ciast i deserów. Jeżeli zasadzimy więcej krzewów, możemy wykonać konfitury poziomkowe, które są przepyszne. Jest to bardzo dobre źródło witaminy C czy potasu. Mają korzystne działanie na układ moczowy, ale też jamę ustną, w tym dziąsła.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 299PLN

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny