🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

DRZEWA OZDOBNE

Drzewa ozdobne do ogrodu

Drzewa ozdobne są potrzebne w każdym ogrodzie, gdyż wprowadzają pożądaną piętrowość, zasłaniają działkę i budynki, zapewniają cień chroniąc podłoże przed przegrzaniem oraz są ostoją dla dzikiej przyrody. Stanowią pokarm dla ptaków, miejsca gniazdowania, nierzadko są domem dla innych przedstawicieli fauny, np. wiewiórek. I co najważniejsze – dzięki nim ogród jest piękny.

 

Dlaczego warto uprawiać drzewa w ogrodzie?

Drzewa ozdobne nadają ogrodowi naturalności i dzikości. Wiele gatunków jest długowieczna i z ich dobrodziejstwa będą korzystały przyszłe pokolenia, dzieci czy wnuki. W dodatku drzewa są łatwe w uprawie. Z reguły wymagają opieki jedynie w pierwszych latach uprawy. Później tworzą rozbudowany, głęboki system korzeniowy, dlatego podlewanie czy nawożenie wykonuje się rzadko. Sadzonki drzew ozdobnych z gołym korzeniem sadzi się wiosną lub jesienią, te z uformowaną bryłą korzeniową dostępne w naszej szkółce można umieszczać w gruncie przez cały sezon. Gatunków wrażliwych na mróz nie można oczywiście sadzić zbyt późno. Jakie drzewa posadzić w ogrodzie? Przede wszystkim warto uprawiać gatunki rodzime, które wprowadzają sielskość i poniekąd są przedłużeniem natury. Przykłady to m.in. brzoza brodawkowata, jarząb, sosna górska czy głogi. Warto uzupełniać je „egzotyką”, np. ewodią aksamitną, judaszowcem kanadyjskim, wiśnią japońską czy wiśnią piłkowaną. Wiele drzew ozdobnych atrakcyjnie wybarwia się jesienią lub ma efektowny kolor liści przez cały sezon. Do tej drugiej grupy zalicza się m.in. brzozę brodawkowatą ‘Purpurea’, jarzębinę kolumnową ‘Autumn Spire’ i klon pospolity ‘Purple Globe’. Nadają ogrodowi większego kolorytu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium