🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

DRZEWA LIŚCIASTE

Drzewa liściaste do ogrodu

Drzewa liściaste są sezonowe i być może właśnie w tym tkwi ich największe piękno. Wiosną budzą się do życia zachwycając najpierw pączkami, a później żywozielonymi liśćmi. Jesienią atrakcyjnie przebarwiają dokładając swoje cegiełki (a właściwie listki) do obrazu polskiej, złotej jesieni. Niektóre gatunki i odmiany, od jarzębiny kolumnowej po klon pospolity mają oryginalne zabarwienie liści przez cały sezon. Dzięki nim można zachwycać się szeroką paletą barw w ogrodzie. Zimą drzewa liściaste przechodzą stan spoczynku, ale niektóre z nich nadal są ozdobą. Przykładem jest drzewo, które wpasowało się w polski krajobraz i jest z nim utożsamiane, czyli brzoza brodawkowata.

 

Jakie jeszcze są korzyści z uprawy drzew liściastych w ogrodzie?

Wśród drzew liściastych nie brakuje ewenementów, jest nim judaszowiec pospolity. Nie dość, że kwitnie przed rozwojem liści to w dodatku kwiaty wyrastają bezpośrednio na korze. Niektóre drzewa liściaste wytwarzają owoce, które stanowią cenny pokarm dla ptaków, np. głogi, jarzęby i wiśnie ozdobne. Są piękne, pożyteczne dla człowieka, ale także dla przyrody. W miejscach wilgotnych warto uprawiać wierzby. Świetnie sprawdzają się w takich warunkach, pobierają dużo wody, dzięki czemu dany teren staje się mniej podmokły. Za drzewami liściastymi przemawia również łatwość uprawy. Wiele gatunków już po kilku latach jest faktycznie bezobsługowa. Rośnie sama, bez ingerencji człowieka. Sadzonki drzew liściastych sprzedawane w pojemnikach można sadzić przez cały sezon. Unika się jedynie późnojesiennego sadzenia gatunków i odmian, które są wrażliwe na mróz. Drzewa warto palikować, aby rosły pionowo, nie wyginały się i jednocześnie nie były uszkadzane przez silne wiatry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium