🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

PORZECZKI

Porzeczka jest bardzo popularnym krzewem owocowym zarówno w uprawie przemysłowej, jak i przydomowej. Jest duży na nią popyt, głównie przez wzgląd na przydatność przetwórczą. Z owoców powstają dżemy, soki, musy i barwniki spożywcze. Porzeczka w doniczce daje większą pewność przyjęcia się krzewu do gruntu. W szkółce była od początku hodowana w pojemniku, więc system korzeniowy, który wykształciła, jest obszerny, ale skondensowany. Po wsadzeniu do ziemi szybko rozrasta się. 

Każdy ma swoja ulubioną porzeczkę, a my jesteśmy w stanie zaspokoić wszelkie gusta. Dla miłośników słodkich i aromatycznych gron mamy przygotowane krzewy porzeczki czarnej, także rosnące na pniu. Na amatorów odrobiny kwasowości czekają porzeczka czerwona i biała. Wszystkie pochodzą z naszych zadbanych hodowli i mogą trafić do ogrodu lub być dalej uprawiane w donicy. Ciekawą alternatywą jest też porzeczkoagrest. Odmiany pienne nadają się także do postawienia na balkonie czy tarasie, gdzie stanowią element nie tylko smakowy, ale także dekoracyjny.

Porzeczki to źródło witamin C, PP, żelaza, potasu. Dobrze oddziałują na poprawę odporności i ogólnego zdrowia. W kuchni oczywiście powstają z nich domowe dżemy czy soki na zimę, ale warto je także suszyć, by stanowiły pyszny dodatek do deserów czy mięsa. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium