🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

Krzewy liściaste do ogrodu

Krzewy liściaste zachwycają zmiennością. Wczesną wiosną budzą się do życia, a nierzadko – oprócz roślin cebulowych – są zwiastunem wiosny. Przykładem jest forsycja. Urzekają w fazie kwitnienia, są atrakcyjne także poza tym okresem. Jesienią efektownie przebarwiają się – w różnych odcieniach koloru żółtego, pomarańczowego, czerwonego, a nawet fioletowego. Niektóre gatunki, np. dereń biały są dekoracyjne z pędów, u innych ozdobą są owoce utrzymują się przez część zimy. Dzięki krzewom ozdobnym ogród jest różnorodny. Faktycznie znajdują zastosowanie w każdym ogrodowym zakątku – od rabat po szpalery i żywopłoty.

 

Krzewy ozdobne w ogrodzie – korzyści dla człowieka, ale i dzikiej przyrody

W pobliżu domu, a także obiektów małej architektury warto umieszczać sadzonki krzewów liściastych intensywnie i przyjemnie pachnących. Najbardziej znani przedstawiciele to jaśminowiec wonny oraz lilak pospolity. Zapach ich kwiatów jest wyczuwalny z daleka. Wiele krzewów wytwarza owoce, które stanowią pokarm dla ptaków. Ułatwiają im przeżycie w trudnych, późnojesiennych i zimowych miesiącach. Niektóre mają owoce jadalne dla człowieka, np. rokitnik i berberys. Wymagania roślin są zróżnicowane: najważniejsze aspekty to stanowisko (słońce, półcień, duże zacienienie) oraz podłoże (rodzaj, pH, żyzność, przepuszczalność). Ponadto warto zwracać uwagę na mrozoodporność. Sadzonki krzewów ozdobnych dostępne w naszej ofercie są przystosowane do uprawy w polskim klimacie. Bardziej wrażliwe gatunki należy sadzić wiosną, a przed nadejściem zimy powinno się je osłaniać.

KRZEWY LIŚCIASTE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium