• SWIDOŚLIWA W DONICZKACH

Wśród krzewów owocowych dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się świdośliwy. Ich owoce z wyglądu i rozmiarów przypominają borówkę amerykańską, jednakże są od niej zdrowsze, bo zawierają więcej składników odżywczych i minerałów. Co więcej, roślina ta jest stosunkowo łatwa w uprawie – nie ma dużych wymagań co do rodzaju gleby, najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku.

Dostępne krzewy mogą dorastać nawet do ponad czterech metrów. Roślina intensywnie rozkrzewia się na boki. Pod koniec czerwca daje skupione w gronach, niewielkie owoce o fioletowym kolorze i okrągłym kształcie. Są one słodkie, idealne do jedzenia na surowo albo do wykonywania przetworów różnego rodzaju. Pierwsze plony zazwyczaj można zebrać już w trzecim roku od zasadzenia rośliny w ogrodzie.

Świdośliwy są stosunkowo łatwe w uprawie. Ze względu na niską podatność na choroby i szkodniki dobrze radzą sobie w uprawie ekologicznej. Są odporne na mrozy, przez co nadają się idealnie do klimatu umiarkowanego. Wszystkie dostępne krzewy owocowe są w doniczkach.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 299PLN

24/7 pomoc techniczna

Skorzystaj z pomocy kiedy tylko potrzebujesz!

100% gwarancji zwrotu

Do 30 dni od zakupu danej rośliny

24/7 pomoc techniczna

Skorzystaj z pomocy kiedy tylko potrzebujesz!

100% gwarancji zwrotu

Do 30 dni od zakupu danej rośliny