Zdrowa, wolna od złamań i uszkodzeń morela z odkrytym korzeniem to sadzonka przeznaczona do nasadzeń amatorskich i towarowych. W sklepie Drzewka-Faworytka.pl oferujemy bogatą gamę sadzonek moreli w różnych odmianach. Proponujemy m.in. morele Early Blush, Zaleszczyckie, Somo, Early Orange, Harlayne oraz Wczesną z Modern.

Dostępne morele z odkrytymi korzeniami rodzą słodkie, smaczne i soczyste owoce. Osiągają rozmiary ok. 4-5 metrów. Zbiory plonów przypadają zazwyczaj na okres od połowy lipca do końca sierpnia, w zależności od odmiany. Cechują się dobrą odpornością na mróz i wysoką plennością. Owoce można wykorzystywać do produkcji przetworów, soków, do suszenia, mrożenia, marynowania albo jedzenia na surowo. Drzewa najlepiej sadzić w miejscach osłoniętych od wiatru i śniegu, dobrze nasłonecznionych, na wzniesieniach. Morela z odkrytym korzeniem nie ma szczególnych wymagań co do gruntu. Dobrze sprawdzi się na glebach dobrze nagrzewających się, np. piaszczystych glinach. Oferujemy zarówno sadzonki samopłodne, jak też odmiany częściowo samopłodne i całkowicie obcopylne.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie sadzonki moreli są kopane bezpośrednio z gleby w okresie sprzedaży. Przed wysyłką zabezpieczamy je odpowiednio przed złamaniami i utratą wilgoci, dzięki czemu docierają one do Klienta w doskonałym stanie. Zalecamy jak najszybsze zasadzenie drzewek po otrzymaniu przesyłki. Morele należy nasadzać wczesną wiosną (marzec-kwiecień), ewentualnie jesienią, ale w drugim przypadku należy pamiętać o odpowiedniej ochronie drzewka przed zimą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl