🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

Borówki amerykańskie - sadzonki

Borówka amerykańska to krzew owocowy bardzo chętnie wybierany do ogrodów i na działki. Wszystko dlatego, że jest łatwa w uprawie, a ceny owoców w sklepach osiągają horrendalne wysokości. Borówka amerykańska w doniczkach może zostać posadzona w ogrodzie od wiosny do późnej jesieni. Uprawa krzewów w pojemnikach w szkółce zdecydowanie ułatwia późniejsze ich ukorzenienie się w ziemi. W przypadku borówki amerykańskiej istotne jest, by ziemia, w której będzie rosnąć, była kwaśna, więc warto zastosować odpowiednią mieszankę.

Borówki amerykańskie w donicach można kupić w kilku odmianach. Są tu zarówno te wczesne (Chanticleer, Bluecrop, Chandler, Bluejay ), jak i późne (Nelson, Bluegold). Jest też niecodzienna i wyjątkowa odmiana, rodząca owoce w kolorze różowym – borówka Pink Lemonade. W zależności od przeznaczenia owoców możemy szukać odmian o bardzo dużych owocach, np. Chandler, Bonus lub tych nadających się do zbiorów maszynowych, np. Bluejay, Elliott.

Borówka amerykańska zaliczana jest do super foods, czyli do owoców, które mają bardzo dużo odżywczych i dobroczynnych dla człowieka składników. Dobrze wpływa na polepszanie pamięci i pracy mózgu. Sprzyja także utrzymywaniu poprawnego ciśnienia tętniczego i prawidłowego widzenia. Najwięcej wartości ma jedzona na surowo, ale większe ilości przetwarza się na musy i dżemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium