• Kategorie
  • Szukaj
  • BORÓWKA AMERYKAŃSKA W DONICZKACH

Borówka amerykańska to krzew owocowy bardzo chętnie wybierany do ogrodów i na działki. Wszystko dlatego, że jest łatwa w uprawie, a ceny owoców w sklepach osiągają horrendalne wysokości. Borówka amerykańska w doniczkach może zostać posadzona w ogrodzie od wiosny do późnej jesieni. Uprawa krzewów w pojemnikach w szkółce zdecydowanie ułatwia późniejsze ich ukorzenienie się w ziemi. W przypadku borówki amerykańskiej istotne jest, by ziemia, w której będzie rosnąć, była kwaśna, więc warto zastosować odpowiednią mieszankę.

Borówki amerykańskie w donicach można kupić w kilku odmianach. Są tu zarówno te wczesne (Bluecrop, Chandler, Bluejay ), jak i późne (Nelson, Bluegold). Jest też niecodzienna i wyjątkowa odmiana, rodząca owoce w kolorze różowym – borówka Pink Lemonade. W zależności od przeznaczenia owoców możemy szukać odmian o bardzo dużych owocach, np. Chandler, Bonus lub tych nadających się do zbiorów maszynowych, np. Bluejay, Elliott.

Borówka amerykańska zaliczana jest do super foods, czyli do owoców, które mają bardzo dużo odżywczych i dobroczynnych dla człowieka składników. Dobrze wpływa na polepszanie pamięci i pracy mózgu. Sprzyja także utrzymywaniu poprawnego ciśnienia tętniczego i prawidłowego widzenia. Najwięcej wartości ma jedzona na surowo, ale większe ilości przetwarza się na musy i dżemy.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 299PLN

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny