• ARONIA CZARNA NERO W DONICY

Brak towaru
13.92
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Oprócz owoców aronii z wieloma zastosowaniami, sam krzew jest jest idealny do ogrodu czy też np na działkę jako ozdoba, wiosną pojawiają się na niej piękne białe kwiaty- utrzymujące się do końca maja. Późnym latem liście przybierają purpurowy kolor- świetnie to wygląda. Mrozoodporna odmiana, niezwykle łatwa w uprawie. Jej niewielkie wymagania sprawiają, że jest idealna nawet dla początkujących.

 

Sadzenie

Najlepszą porą, do zasadzenia aronii jest jesień- październik/listopad. To wtedy, warunki są dla niej idealne(temperatura oraz wilgotność). Wiosną jest to również możliwe, jednak wtedy wchodzi w okres wegetacji, przez co jej rozwój na początku może być lekko spowolniony.Aronii najlepiej odpowiada gleba piaszczysto-gliniasta, żyzna, przepuszczalna o ph obojętnym lub lekko kwaśnym. Gdy jednak zasadzimy ją w innej glebie to również bez problemu sobie poradzi- gdzie inne krzewy owocowe, o większych wymaganiach, nie dałyby sobie rady. Aronia dorasta do 2m, warto więc aby przy sadzeniu zachować dobrą odległość(1,5-2m).

 

Zbiór

Zbiory można rozpocząć od połowy sierpnia, warto jednak poczekać dłużej, bowiem z czasem stają się coraz lepsze oraz słodsze. Dojrzałe owoce aronii nie odpadają, więc śmiało można ten okres wydłużyć. Charakterystycznym znakiem dla zbiorów aronii mogą być jej liście- gdy zaczynają robić się czerwonawe.

 

Smak

Owoce są słodkie, o lekko cierpkim smaku. 

 

Zastosowanie

Jednym z bardzo polecanych zastosowań aronii jest sok. Podnosi on odporność organizmu podczas zimy. Owoce aronii można ususzyć, aby później sporządzić z nich pyszną herbatę. Inne zastosowania to np. dżemy, galaretnki, nalewki. Owoce aronii pomogą również osobom chorym na ciśnienie tętnicze, redukują poziom cukru we krwi. Zawierają wiele witamin w tym(C,A,B2 i B6).


Pochodzenie

Ameryka Północna

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png