Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • BRZOSKWINIA HARNAŚ Z ODKRYTYM KORZENIEM

Brzoskwinia Harnaś z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
26.99 -12% 23.75
Do końca promocji pozostało:
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

BRZOSKWINIA HARNAŚ

dka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: 32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Wśród drzewek owocowych dużych zainteresowaniem każdego roku cieszy się brzoskwinia Harnaś. Jest to gatunek łatwy w utrzymaniu, wymagający standardowych zabiegów, między innymi cięcia. Dobrze rośnie w wilgotnej, żyznej glebie. Znosi mrozy nawet do -23 stopni Celsjusza, dlatego sprawdza się w polskich warunkach

Ten gatunek daje dość obfite owoce, które mają słodko-kwaśny, smaczny miąższ i nadają się zarówno do jedzenia bezpośrednio, jak i w przetworach. Dobrze sprawdzają się też jako składnik kompotów. Miąższ jest żółtawy, co sprawia, że brzoskwinie dobrze znoszą transport i przechowywanie. Z tego powodu gatunek ten nadaje się również do uprawy przemysłowej. Obfite plony na słonecznym stanowisku daje już w okolicach lipca. 

Jako drzewo owocowe brzoskwinia Harnaś dorasta do około czterech metrów wysokości. Charakteryzuje się wzniosłą koroną, a z pojedynczego drzewka można oczekiwać stosunkowo obfitych plonów. Poprzez odpowiednie przycinanie można uzyskać roślinę o mniejszej wysokości, ale bogatszej koronie.

 

Charakterystyka drzewa

Silnie rosnące drzewo kreuje wzniosłą koronę. Na niej pojawiają się pędy, na których co roku możemy spodziewać się dużej ilości owoców. Dostępne są drzewka owocowe z gołymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Brzoskwinie są średniej wielkości lub duże. Mają ładny kulisty kształt. Skórka jest żółta, z dużym rumieńcem, omszona. W środku znajduje się żółty miąższ o smaku słodko-kwaśnym. Zbiory wykonuje się na koniec lipca lub początkiem sierpnia – w zależności jak ciepłe jest lato. Odmiany z żółtym miąższem lepiej znoszą transport, za do doceniają je sadownicy, handlujący owocami.

 

Uprawa

Brzoskwinia Harnaś dobrze znosi polskie chłody. Jako graniczną temperaturę podaje się -23 stopnie Celsjusza. Na choroby jest średni wrażliwa. Najlepsze miejsce to słoneczna, zaciszna ekspozycja. Lubi glebę żyzną, zakwaszoną, wilgotną.

 

Zapylacze

Harnaś to brzoskwinia samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata brzoskwinie należy przycinać każdej wiosny, zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png