• BRZOSKWINIA INKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Brzoskwinia Inka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

23.20
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

BRZOSKWINIA INKA

Podkładka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Polska

 

Polska brzoskwinia, która zagościła w domowych ogrodach i plantacjach przemysłowych. Wykorzystuje się nie tylko jadalne owoce, ale także pestki, z których powstają olejki.

 

Charakterystyka drzewa

Brzoskwinia Inka rośnie silnie, kreuje regularną kulisą koronę. Owocuje regularnie i całkiem obficie. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Brzoskwinie są duże i okrągłe. Skórka ma kolor ciemnożółty, ale przybiera pomarańczowy lub czerwony, kropkowany rumieniec. Wewnątrz miąższ w kolorze żółtym, przy pestce czerwonawy. W ustach smaczny, soczysty, aromatyczny, słodki z odrobiną kwaskowości. Łatwo oddzielić owoc od pestki, więc bezpośrednia konsumpcja nie stanowi problemu. Dojrzałość przypada na koniec sierpnia.

 

Uprawa

Drzewo odporne jest na mrozy. Trudniej mają pąki kwiatowe, które mogą ulegać przemarzaniu. Brzoskwinia Inka jest średnio podatna na choroby. Lubi gleby głębokie, żyzne, odrobinę gliniaste i próchnicze. Ekspozycja powinna być słoneczna, ciepła.

 

Zapylacze

Inka to brzoskwinia samopylna.

 

CIĘCIE

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata należy przycinać brzoskwinie każdej wiosny zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie