Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • BRZOSKWINIA INKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Brzoskwinia Inka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

25.60
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367


WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Podkładka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Polska


 


Inka to brzoskwinia z odkrytym korzeniem, będąca bardzo wdzięczną odmianą do przydomowego sadu lub profesjonalnego ogrodu. Drzewo łatwo daje się formować, a owoce są duże i bardzo smaczne.


 


Charakterystyka drzewa


Drzewko owocowe rośnie silnie i tworzy kulistą koronę. Możne plonować bardzo obficie w każdym roku, o ile zadbamy o zawiązki. Pierwsze owoce pojawiają się zazwyczaj w trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia w gruncie wiosną lub zimą.


 


Owoc


Brzoskwinie są duże i kuliste. Na zewnątrz żółto-pomarańczowa skórka z czerwonym rumieńcem i meszkiem. Pod nią żółty miąższ, który w smaku jest słodko-kwaśny, bardzo aromatyczny. Pestka odchodzi bez trudu. Owoce świetnie smakują jedzone na surowo, ale mają też walory przetwórcze - to dobra odmiana na dżemy czy kompoty. Zbiory rozpoczynają się pod koniec sierpnia.


 


Uprawa


Brzoskwinia Inka z odkrytym korzeniem to sadzonka smacznej odmiany, która wyda tym słodsze owoce, im bardziej słoneczne będzie mieć stanowisko. Warto więc zadbać o dobre miejsce w sadzie. Na choroby jest średnio podatna. Zimę znosi dobrze w podstawowym zabezpieczeniu. Uwagę warto zwracać na pąki, gdyż mogą je niszczyć przymrozki. Ziemia powinna być żyzna, próchniczo-gliniasta, umiarkowanie wilgotna. Cięcie brzoskwini przeprowadzamy wiosną. Skracamy przewodnik około 40 cm nad najwyższą gałęzią oraz zostawiamy około 2/3 pędów. Słabe, chore, złamane - wycinamy całkiem. Starsze drzewo wymaga usuwania pędów rosnących do środka korony i zbytnich rozkrzewień. W lipcu dodatkowo wycina się pędy, na których nie ma zawiązków - służy to skupieniu uwagi drzewka na plonach, a nie na rozrastaniu się.


 


Zapylacze


Brzoskwinia Inka jest samopylna.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png