Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • BRZOSKWINIA RELIANCE Z ODKRYTYM KORZENIEM

Brzoskwinia Reliance z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
26.94
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).


Podkładka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: USA
 


Reliance to brzoskwinia z odkrytym korzeniem, którą warto wybrać na początek przygody z tymi drzewami. Wymaga odrobiny troski, ale odwdzięcza się pysznymi owocami.


 


Charakterystyka drzewa


Drzewko owocowe rośnie silnie i z czasem tworzy zagęszczoną koronę w kulistym kształcie. Plonuje corocznie bardzo obficie. Aby utrzymać jakość owoców, konieczne jest wycinanie części zawiązków. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można sadzić wiosną lub jesienią.


 


Owoc


Brzoskwinie są średniej wielkości w kierunku dużych. Są kuliste, ale nie symetryczne. Na zewnątrz zielono-pomarańczowa skóra, w dużej mierze pokryta rumieńcem i delikatnym meszkiem. Owoce mające bezpośredni dostęp do słońca wybarwiają się ładniej. Wewnątrz żółty miąższ, który w smaku jest słodko-kwaśny, chrupki, ogólnie - bardzo smaczny. Zbiory przypadają na drugą połowę sierpnia.


 


Uprawa


Brzoskwinia Reliance z odkrytym korzeniem to sadzonka odmiany najlepiej znoszącej zimno. Co do zasady brzoskwinie są dość wrażliwe na chłód i wymagają zabezpieczenia i dbania o pąki. Reliance jest więc idealna dla początkujących ogrodników, by uczyć się tej uprawy. Najlepiej by trafiła w miejsce słonecznie i ciepłe. Ziemia powinna być żyzna, próchnicza, przepuszczalna. Cięcie brzoskwiń wykonujemy dwa razy w roku. Początkowo - gdy drzewko jeszcze nie owocuje - wykonujemy cięcie wiosenne, polegające na skróceniu przewodnika i o 1/3 długich gałęzi. Wycinamy jednocześnie słabe i chore oraz rosnące zbyt nisko. W kolejnych latach drzewko tniemy wiosną, kształtując koronę i wyrównując proporcje między nią a naturalnie niewielką bryłą korzeniową, oraz w lipcu, wycinając wszystkie pędy, na których nie będzie owoców.


 


Zapylacze


Brzoskwinia Reliance jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png