BRZOSKWINIA RELIANCE

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 21,96 zł 24,40 zł 21.96
Ocena: 4.16667
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Reliance to brzoskwinia którą warto wybrać na początek przygody z tymi drzewami. Wymaga odrobiny troski, ale odwdzięcza się pysznymi owocami. Pochodzi z USA.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i z czasem tworzy zagęszczoną koronę w kulistym kształcie. Dorasta do ok.3,5-4m wysokości. Plonuje corocznie bardzo obficie. Aby utrzymać jakość owoców, konieczne jest wycinanie części zawiązków. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można sadzić wiosną lub jesienią.

 

Owoc

Brzoskwinie są średniej wielkości w kierunku dużych. Są kuliste, ale nie symetryczne. Na zewnątrz zielono-pomarańczowa skóra, w dużej mierze pokryta rumieńcem i delikatnym meszkiem. Owoce mające bezpośredni dostęp do słońca wybarwiają się ładniej. Wewnątrz żółty miąższ, który w smaku jest słodko-kwaśny, chrupki, ogólnie – bardzo smaczny. Zbiory przypadają na drugą połowę sierpnia.

 

Uprawa

Brzoskwinia Reliance z odkrytym korzeniem to sadzonka odmiany najlepiej znoszącej zimno. Co do zasady brzoskwinie są dość wrażliwe na chłód i wymagają zabezpieczenia i dbania o pąki. Reliance jest więc idealna dla początkujących ogrodników, by uczyć się tej uprawy. Najlepiej by trafiła w miejsce słonecznie i ciepłe. Ziemia powinna być żyzna, próchnicza, przepuszczalna. Cięcie brzoskwiń wykonujemy dwa razy w roku. Początkowo – gdy drzewko jeszcze nie owocuje – wykonujemy cięcie wiosenne, polegające na skróceniu przewodnika i o 1/3 długich gałęzi. Wycinamy jednocześnie słabe i chore oraz rosnące zbyt nisko. W kolejnych latach drzewko tniemy wiosną, kształtując koronę i wyrównując proporcje między nią a naturalnie niewielką bryłą korzeniową, oraz w lipcu, wycinając wszystkie pędy, na których nie będzie owoców.

 

Zapylacze

Brzoskwinia Reliance jest samopylna.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium