• CZEREŚNIA BURLAT W DONICY

Czereśnia Burlat doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
32.29
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru


Podkładka: Colt
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec czerwca
Barwa owoców: bordowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Vega, Van, Wczesna Riversa, Hedelfińska, Rainier.
Pochodzenie: Francja


 

W kategorii drzewa owocowe w doniczkach znajdziesz sadzonki, które spełnią oczekiwania nawet największych owocowych smakoszy. Uwielbiasz czereśnie i zależy Ci na wczesnej ich odmianie? Na tej stronie prezentowana jest czereśnia burlat. Jest to francuska odmiana owocu, która świetnie sprawdzi zarówno na działce, jak i do celów handlowych. Niewątpliwą zaletą czereśni burlat jest fakt, że owoce osiągają swoją dojrzałość już pod koniec czerwca. Czereśnia burlat ma duże i słodkie owoce o bordowej barwie, dzięki czemu świetnie sprawdzą się na soki i musy oraz do ciast i deserów. 

 

Wybierz wczesną odmianę czereśni

Prezentowana czereśnia burlat cieszy się popularnością nie tylko ze względu na wczesną dojrzałość owoców. Niewątpliwą zaletą tej odmiany jest fakt, że drzewko wydaje owoce w dużej ilości oraz regularnie. Co więcej, pojedyncza czereśnia burlat może osiągnąć wagę nawet 8 g. Odmiana ta świetnie sprawdzi się także w przypadku początkujących ogrodników, ponieważ jest odporna na choroby korzeni i drewna. Poznaj już teraz wszystkie zalety czereśni burlat.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo czereśni Burlat jest duże i silne. Korona jest kulista, zwarta, gęsta. Odmiana ta wydaje owoce regularnie i to w dużej ilości. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z gołym korzeniem lub w doniczkach.

 

Owoc

Owoce czereśni Burlat są duże, nawet do 8 gramów. Kształt mają pękatych serc. Lśniąca skórka ma kolor intensywnie czerwony, a w szczycie dojrzałości nawet prawie czarny. Wewnątrz miąższ jest czerwony, twardy i soczysty. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec czerwca.

 

Uprawa

Odmiana ta jest niewrażliwa na choroby kory i drewna. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na moniliozę i dziurkowatość liści - tutaj przyda się regularna ochrona. Młode drzewa dobrze jest zabezpieczyć przed zimowym chłodem. Owoce należy strzec przed nasionnicą trześniówką i ptakami. Czereśnia Burlat lubi ciepłe i słoneczne miejsca. Najlepiej unikać sadzenia jej w cieniu i rejonach wietrznych. Gleba powinna być piaszczysto-gliniasta, żyzna, średnio wilgotna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Vega , Hedelfińska, Van, Rainier, Olbrzymka Napoleona.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Czereśnia Burlat musi być regularnie cięta najlepiej to zrobić tuż po posadzeniu. Zaniechać tego można tylko wtedy gdy jest nierozgałęzione i ma mniej niż 100 cm. Przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary. Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu, usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie, ponieważ,to na nich, możemy spodziewać się owoców.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png