• CZEREŚNIA BUTTNERA CZERWONA W DONICY

Czereśnia Buttnera Czerwona doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
25.34
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Czerwona Czereśnia Buttnera to inaczej Czereśnia Poznańska. Jest to późna stara odmiana, która charakteryzuje się dużymi i smacznymi owocami. Nie trzeba być zawodowym sadownikiem, by z powodzeniem ją uprawiać – poradzi sobie z nią każdy amator. 

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie dość silnie w pierwszych latach od posadzenia. Dorastać może nawet do 4,5 metra wysokości. Tworzy stożkowatą koronę, która, wraz z wiekiem, zaczyna rozkładać się na boki. Owocuje corocznie lub co drugi rok – w zależności od warunków. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Czereśnia Buttnera rodzi duże owoce, bo nawet do 8 gramów. Mają one sercowaty kształt. Skórka jest żółta, z czerwonym, dość silnym rumieńcem. Im bardziej dojrzały owoc, tym większa powierzchnie on pokrywa. Miąższ jest w kolorze żółtym. W smaku – soczysty, słodki, aromatyczny. Plony zbieramy pod koniec lipca. Możemy je spożyć na surowo lub przetworzyć.

 

Uprawa

Czereśnia Buttnera czerwona jest wysoce odporna na mrozy i choroby. Kwiaty i pąki też dobrze znoszą przymrozki. Czereśnie lubią miejsca ciepłe i dostęp do wody. Ziemia powinna być zatem przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. 

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Vega, Van, Hedelfińska.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli czereśnie sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie