• CZEREŚNIA BUTTNERA CZERWONA W DONICY

Czereśnia Buttnera Czerwona doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

25.34
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Czerwona Czereśnia Buttnera to inaczej Czereśnia Poznańska. Jest to późna stara odmiana, która charakteryzuje się dużymi i smacznymi owocami. Nie trzeba być zawodowym sadownikiem, by z powodzeniem ją uprawiać – poradzi sobie z nią każdy amator. 

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie dość silnie w pierwszych latach od posadzenia. Dorastać może nawet do 4,5 metra wysokości. Tworzy stożkowatą koronę, która, wraz z wiekiem, zaczyna rozkładać się na boki. Owocuje corocznie lub co drugi rok – w zależności od warunków. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Czereśnia Buttnera rodzi duże owoce, bo nawet do 8 gramów. Mają one sercowaty kształt. Skórka jest żółta, z czerwonym, dość silnym rumieńcem. Im bardziej dojrzały owoc, tym większa powierzchnie on pokrywa. Miąższ jest w kolorze żółtym. W smaku – soczysty, słodki, aromatyczny. Plony zbieramy pod koniec lipca. Możemy je spożyć na surowo lub przetworzyć.

 

Uprawa

Czereśnia Buttnera czerwona jest wysoce odporna na mrozy i choroby. Kwiaty i pąki też dobrze znoszą przymrozki. Czereśnie lubią miejsca ciepłe i dostęp do wody. Ziemia powinna być zatem przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. 

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Vega, Van, Hedelfińska.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli czereśnie sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png