CZEREŚNIA KANARKOWA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 15,00 zł 25,00 zł 15.00
Ocena: 4.90323
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Czereśnia Kanarkowa jest sadzonką starej odmiany czereśni, która niegdyś gościła w wielu sadach. Atrakcyjne żółte owoce są przyjemną odmianą od popularnych czerwonych i bordowych kulek.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia rośnie średnio silnie lub silnie – wiele zależy od warunków, w których się znajdzie. Korona powstaje luźna, rozłożysta, stożkowa. Plonuje co roku dość obficie. Sadzonka szczepiona na podkładce colt, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do zakładania sadu wiosną lub jesienią.
 
 

Owoc

Żółte owoce mają sercowaty kształt i są całkiem spore, ok. 5 gramów. Skórka jest cała zabarwiona na kanarkowy kolor i apetycznie lśni. Czereśnie w smaku są pyszne – słodkie, jędrne, soczyste i mają miodowy posmak. Świetnie sprawdzają się także w kuchni, zwłaszcza do dekorowania deserów i wykonywania kompotów. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w połowie czerwca.
 
 

Uprawa

Czereśnia Kanarkowa z odkrytym korzeniem to sadzonka, która powinna trafić w dość ciepłe miejsce w ogrodzie, bez silnych wiatrów i zastoisk mrozowych. Mimo że raczej dobrze znosi nasze zimowe temperatury, to pąki wiosną są bardzo wrażliwe na przymrozki. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, o odczynie obojętnym. Wiosenne cięcie wykonujemy skracając gałązki o 1/3 i przewodnik trochę powyżej szczytowej gałązki. Z biegiem lat wycinamy stare pędy.
 
 

Zapylacze

Czereśnia Kanarkowa jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium