• CZEREŚNIA KANARKOWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Kanarkowa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

19.16
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Czereśnia Kanarkowa z odkrytym korzeniem jest sadzonką starej odmiany czereśni, która niegdyś gościła w wielu sadach. Atrakcyjne żółte owoce są przyjemną odmianą od popularnych czerwonych i bordowych kulek.

Charakterystyka drzewa
Czereśnia rośnie średnio silnie lub silnie – wiele zależy od warunków, w których się znajdzie. Korona powstaje luźna, rozłożysta, stożkowa. Plonuje co roku dość obficie. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do zakładania sadu wiosną lub jesienią.

Owoc
Żółte owoce mają sercowaty kształt i są całkiem spore, ok. 5 gramów. Skórka jest cała zabarwiona na kanarkowy kolor i apetycznie lśni. Czereśnie w smaku są pyszne – słodkie, jędrne, soczyste i mają miodowy posmak. Świetnie sprawdzają się także w kuchni, zwłaszcza do dekorowania deserów i wykonywania kompotów. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w połowie czerwca.

Uprawa
Czereśnia Kanarkowa z odkrytym korzeniem to sadzonka, która powinna trafić w dość ciepłe miejsce w ogrodzie, bez silnych wiatrów i zastoisk mrozowych. Mimo że raczej dobrze znosi nasze zimowe temperatury, to pąki wiosną są bardzo wrażliwe na przymrozki. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, o odczynie obojętnym. Wiosenne cięcie wykonujemy skracając gałązki o 1/3 i przewodnik trochę powyżej szczytowej gałązki. Z biegiem lat wycinamy stare pędy.
Czereśnia Kanarkowa jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie