• CZEREŚNIA KOLUMNOWA QUEEN MARY ODKRYTY KORZEŃ

Czereśnia Kolumnowa Queen Mary z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 160cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

28.16
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Queen Mary to czereśnia kolumnowa z odkrytym korzeniem, którą uprawiać można jako pojedyncze drzewo lub w większym ogrodzie. Owoce można wykorzystywać w domu lub przeznaczyć na sprzedaż.

Charakterystyka drzewa
Czereśnia kolumnowa Queen Mary przez cały okres wzrostu zachowuje zwarty, strzelisty pokrój. Drzewko owocowe dorasta do około 2,5 metra wysokości. Sadzonka z odkrytym korzeniem może zostać zagnieżdżona w gruncie lub w donicy. Pierwsze owoce pojawią się już w drugim roku, a dorosłe drzewo będzie plonować obficie każdego lata.

Owoc
Owoce są duże, sercowate, w kolorze intensywnie czerwonym. W smaku są słodkie, soczyste, bardzo aromatyczne. Czas zbiorów przypada na sierpień. Czereśnie można jeść na surowo, dodawać do deserów lub wykorzystywać w kuchni. Nadają się na soki i dżemy. Dobrze znoszą transport.

Uprawa
Odmiana Queen mary jest wysoce odporna na mróz. Nie zapada na choroby owoców ani drzewa. Wymaga stanowiska słonecznego z umiarkowanie wilgotną glebą. Najlepiej, by była ona żyzna, przepuszczalna, o obojętnym odczynie pH. Zazwyczaj ciecie nie jest wymagane. Warto tylko usuwać stare pędy. Czereśnie uprawiane w donicach warto chować na zimę do garażu lub budynku gospodarczego.

Kolumnowa czereśnia Queen Mary jest samopylna.

Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży czereśnie kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także czereśnie kolumnowe w doniczkach.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie