CZEREŚNIA KOLUMNOWA QUEEN MARY

Podkładka: Antypka, Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.76037
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Queen Mary to czereśnia kolumnowa którą uprawiać można jako pojedyncze drzewo lub w większym ogrodzie. Owoce można wykorzystywać w domu lub przeznaczyć na sprzedaż.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia kolumnowa Queen Mary przez cały okres wzrostu zachowuje zwarty, strzelisty pokrój. Kwitnie białymi kwiatami. Drzewko owocowe dorasta do około 2,5 metra wysokości. Sadzonka z odkrytym korzeniem może zostać zagnieżdżona w gruncie lub w donicy. Pierwsze owoce pojawią się już w drugim roku, a dorosłe drzewo będzie plonować obficie każdego lata.
 
 

Owoc

Owoce są duże, sercowate, w kolorze intensywnie czerwonym. W smaku są słodkie, soczyste, bardzo aromatyczne. Czas zbiorów przypada na sierpień. Czereśnie można jeść na surowo, dodawać do deserów lub wykorzystywać w kuchni. Nadają się na soki i dżemy. Dobrze znoszą transport.
 
 

Uprawa

Odmiana Queen mary jest wysoce odporna na mróz. Nie zapada na choroby owoców ani drzewa. Wymaga stanowiska słonecznego z umiarkowanie wilgotną glebą. Najlepiej, by była ona żyzna, przepuszczalna, o obojętnym odczynie pH. Zazwyczaj ciecie nie jest wymagane. Warto tylko usuwać stare pędy. Czereśnie uprawiane w donicach warto chować na zimę do garażu lub budynku gospodarczego.
 
 
Kolumnowa czereśnia Queen Mary jest samopylna.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium