CZEREŚNIA KOLUMNOWA SILVA

Podkładka: Antypka, Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.79
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Silva to czereśnia kolumnowa która w Polskiej ziemi przyjmuje się równie dobrze, jak w gruncie rodzimej Kanady. Jest to bardzo smaczna odmiana, chętnie wybierana na działki i do ogrodów.
 
 

Charakterystyka drzewa

Kolumnowa czereśnia Silva rośnie średnio silnie, cały czas zachowując zwarty pokrój. Dorosłe drzewko owocowe osiąga wysokość pomiędzy 2,5 a 3 m. Sadzonka z odkrytymi korzeniami nadaje się do zakładania ogrodu późną jesienią lub wczesną wiosną. Może trafić także do dużej donicy.
 
 

Owoc

Sercowate owoce są średniej wielkości i duże, ze skórką w intensywnie czerwonym kolorze. Miąższ jest jędrny i soczysty. W smaku bardzo słodki i przyjemny. Zbiory przypadają na przełom lipca i sierpnia – wiele zależy od stanowiska i ilości światła. Można je przetrzymać kilka dni na drzewie, gdyż owoce nie pękają od deszczu. Idealne są do jedzenia na surowo, używania w kuchni lub przetwarzania na dżemy i soki.
 
 

Uprawa

Czereśnia kolumnowa Silva jest mrozoodporna i niepodatna na choroby. Wymaga ziemi bogatej w składniki pokarmowe, zasobnej w wodę, o obojętnym odczynie pH. Miejsce zasadzenia powinno być słoneczne i osłonięte od silnych wiatrów.
 
 
Kolumnowa czereśnia Silva jest samopylna.
 

Opinie o produkcie (1)

13 kwietnia 2024

Polecam firmę, rośliny w idealnym stanie na 6.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium