CZEREŚNIA KOLUMNOWA VICTORIA

Podkładka: Antypka, Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.72878
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Victoria to czereśnia kolumnowa która po posadzeniu szybko stanie się piękną ozdobą ogrodu. Wiosną podczas kwitnienia będzie zachwycać pięknem kwiatów, a późnym latem smakiem owoców.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia kolumnowa Victoria rośnie silnie i finalnie dorasta do 2-3 metrów wysokości. Jest jeden główny przewodnik i od niego wyrastają długopędy i krótkopędy, układające się równolegle. Drzewka owocowe kolumnowe można sadzić w gruncie lub w donicach.
 
 

Owoc

Owoce są duże, sercowate. Na zewnątrz intensywnie ciemnoczerwona skórka, czasami wręcz czarna. Wewnątrz pyszny miąższ, bardzo słodki. Wspaniale smakują na surowo, jako przekąska lub w deserach. Dojrzałość zbiorczą osiągają w sierpniu.
 
 

Uprawa

Victoria to czereśnia kolumnowa, która najlepiej czuje się w ziemi żyznej, lekko zasadowej, dobrze wilgotnej, ale nie podmokłej. Stanowisko powinno być słoneczne, ale jednocześnie osłonięte od silnych wiatrów. Co do zasady czereśnia Victoria nie wymaga cięcia, ale ze względu na to, że wytwarza długopędy i krótkopędy, może się za bardzo zagęszczać i wymagać delikatnego prześwietlenia.
 
Czereśnia Victoria jest odmianą samopylną.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium