• CZEREŚNIA SAM W DONICY

Czereśnia Sam w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.25
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Czereśnia Sam to Kanadyjska odmiana która jest odporna na choroby oraz mróz. Owoce nie pękają podczas obfitych deszczów, stąd jest chętnie wybierana przez sadowników.

Charakterystyka drzewa
Czereśnia rośnie silnie i tworzy luźną koronę z widocznym przewodnikiem. Docelowa wysokość to ok. 5m. Owocuje corocznie i obficie. Okres zbioru przypada na połowę lipca.

Owoc
Owoce są sercowate i duże, mogą ważyć nawet 8g. Pestka średniej wielkości. Dobrze znoszą transport. Kolor skórki jest prawie czarny. Początkowo są mało słodkie, warto lekko opóźnić zbiór ponieważ później stają się przepyszne i soczyste. 

Uprawa
Czereśnia Sam w donicy jest ukorzeniona oraz na wstępie przycięta, wystarczy przenieść ją do odpowiedniego podłoża. Wymaga gleb żyznych i przepuszczalnych o pH 6,7-7,2. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, przewiewnym. Cięcie wykonujemy co rok wczesną wiosną, prześwietlamy wtedy drzewo wycinając pędy rosnące do środka korony(przy okazji wycinając stare i suche gałązki). 

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Buttnera Czerwona, Bing, Hedelfińska, Van, Lambert, Regina, Burlat. Czereśnia Sam jest idealnym zapylaczem dla większości odmian.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png