• CZEREŚNIA SWEETHEART W DONICY

Czereśnia Sweetheart doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

32.29
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367SWEETHEART 
Podkładka: Colt
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylne
Pochodzenie: Kanada 
Czereśnia Sweetheart to samopylna późna odmiana. Jej owoce są bardzo lubiane zarówno jedzone na surowo, jak i w przetwórstwie. Wychodzą z nich pyszne dżemy i kompoty.
 
Charakterystyka drzewa
Drzewo tej odmiany czereśni może dorastać do 4,5 metra wysokości. Korona jest rozłożysta, z licznymi pędami. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.
 
Owoc
Owoce czereśni Sweetheart są duże, ich waga może sięgać 9 gramów. Mają sercowaty kształt, skórkę intensywnie czerwoną i połyskującą. Wewnątrz miąższ jest twardy, chrupiący, słodki i niesamowicie smaczny. Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą w drugiej połowie lub pod koniec lipca.
 
Uprawa
Sweetheart to czereśnia dość dobrze znosząca mrozy. Jest też relatywnie dobrze odporna na wszelkie choroby. Lubi stanowiska słoneczne, ciepłe, bezwietrzne. Dobrą ekspozycją jest miejsce południowe lub południowo-zachodnie. Gleba powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna.
 
Zapylacze
Czereśnia Sweetheart jest samopylna.
 
Cięcie
Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych.Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców.Cięcie czereśni sweetheart najlepiej jest wykonywać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary.Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu,usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie,ponieważ,to na nich, możemy spodziewać się owoców.
 
 
 Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png