Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA SWEETHEART W DONICY

Czereśnia Sweetheart doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
25.74
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

SWEETHEART 

Podkładka: Colt
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylne
Pochodzenie: Kanada

 

Czereśnia Sweetheart to samopylna późna odmiana. Jej owoce są bardzo lubiane zarówno jedzone na surowo, jak i w przetwórstwie. Wychodzą z nich pyszne dżemy i kompoty.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo tej odmiany czereśni może dorastać do 4,5 metra wysokości. Korona jest rozłożysta, z licznymi pędami. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Owoce czereśni Sweetheart są duże, ich waga może sięgać 9 gramów. Mają sercowaty kształt, skórkę intensywnie czerwoną i połyskującą. Wewnątrz miąższ jest twardy, chrupiący, słodki i niesamowicie smaczny. Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą w drugiej połowie lub pod koniec lipca.

 

Uprawa

Sweetheart to czereśnia dość dobrze znosząca mrozy. Jest też relatywnie dobrze odporna na wszelkie choroby. Lubi stanowiska słoneczne, ciepłe, bezwietrzne. Dobrą ekspozycją jest miejsce południowe lub południowo-zachodnie. Gleba powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Czereśnia Sweetheart jest samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych.Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców.Cięcie czereśni sweetheart najlepiej jest wykonywać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary.Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu,usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie,ponieważ,to na nich, możemy spodziewać się owoców.

 

 

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png