CZEREŚNIA SWEETHEART W DONICY

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: doniczka 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 35,80 zł 35.80
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Czereśnia Sweetheart to samopylna, późna odmiana Kanadyjskiego pochodzenia. Jej owoce są bardzo lubiane zarówno jedzone na surowo, jak i w przetwórstwie. Wychodzą z nich pyszne dżemy i kompoty.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo tej odmiany czereśni może dorastać do 4,5 metra wysokości. Korona jest rozłożysta, z licznymi pędami. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Owoce czereśni Sweetheart są duże, ich waga może sięgać 9 gramów. Mają sercowaty kształt, skórkę intensywnie czerwoną i połyskującą. Wewnątrz miąższ jest twardy, chrupiący, słodki i niesamowicie smaczny. Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą w drugiej połowie lub pod koniec lipca.

 

Uprawa

Sweetheart to czereśnia dość dobrze znosząca mrozy. Jest też relatywnie dobrze odporna na wszelkie choroby. Lubi stanowiska słoneczne, ciepłe, bezwietrzne. Dobrą ekspozycją jest miejsce południowe lub południowo-zachodnie. Gleba powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Czereśnia Sweetheart, jako jedna z nielicznych, nie wymaga zapylacza.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych.Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców.Cięcie czereśni sweetheart najlepiej jest wykonywać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary.Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu,usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie,ponieważ,to na nich, możemy spodziewać się owoców.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium