• CZEREŚNIA SWEETHEART Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Sweetheart z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

19.20
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

SWEETHEART 

Podkładka: Colt
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylne
Pochodzenie: Kanada

 

Czereśnia Sweetheart to bardzo ceniona odmiana. Sadownicy chwalą jej samopłodność, a konsumenci smak owoców i przydatność w kuchni.


Charakterystyka drzewa

Drzewo czereśni Sweetheart z odkrytym korzeniem rośnie silnie i dorosłe jest dość wysokie (nawet powyżej 4 metrów). Korona jest szeroka i rozłożysta. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które można posadzić jesienią, by zdążyły zaadaptować się w ziemi przed zimą.

 

Owoc

Czereśnie odmiany Sweetheart są duże, nawet do 9 gramów. Mają sercowaty kształt z wyraźnym ogonkiem. Na zewnątrz połyskująca czerwona skórka. Wewnątrz czerwonawy miąższ, który jest twardy i chrupiący, a podczas jedzenia soczysty i bardzo smaczny. Owoce gotowe są do zbioru w drugiej połowie lipca, a czasem pod koniec tego miesiąca, gdyż jest to późna odmiana.

 

Uprawa

Sweetheart to czereśnia z odkrytym korzeniem, która dobrze znosi polskie zimy. Może być więc sadzona nawet w chłodniejszych rejonach kraju. Młode drzewa wymagają jednak zabezpieczenia korzeni i pnia. Odmiana ta jest także dość dobrze odporna na choroby. Najlepsze miejsce to ekspozycja południowa lub południowo-zachodnia, czyli z dużą ilością słońca. Ziemia żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Czereśnie wymagają cięcia jesiennego, po zbiorach. W kolejnych latach usuwamy stare długie pędy.

 

Zapylacze

Czereśnia Sweetheart jest samopylna.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie