Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA SWEETHEART Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Sweetheart z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

18.10 -9% 16.47
Do końca promocji pozostało:
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: Colt
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylne
Pochodzenie: Kanada

 

Sweetheart to czereśnia z odkrytym korzeniem, którą polecamy na małe działki lub po prostu przed dom. A to wszystko dlatego, że jest samopylna i nie potrzebuje żadnej innej odmiany w pobliżu.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie silnie i dorasta do wysokości około 4 metrów. Tworzy rozłożystą, stożkową koronę z licznymi pędami. Owocuje równo – w każdym roku obficie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sprzedawane są tylko dwa razy w roku – bardzo wczesną wiosną oraz wczesną jesienią. Po zakupie powinny od razu trafić do gruntu.

Owoc
Czereśnie są duże. Jedna sztuka średnio waży 8 gramów. Owoce mają sercowaty kształt, czerwoną skórkę i małą pestkę. W ustach są przyjemnie jędrne, chrupkie i soczyste, a w smaku słodkie. Idealne do konsumpcji, deserów, ale także na kompoty. Dojrzałość zbiorczą osiągają w drugiej połowie lipca.

Uprawa
Czereśnia Sweetheart z odkrytym korzeniem najlepiej poradzi sobie w żyznej ziemi i w słonecznym miejscu. Najbardziej nie lubi zastoisk mrozowych, mimo że typowy polski chłód znosi dobrze. Rzadko choruje, jest raczej dobrze odporna na wirusy i grzyby. Cięcie wiosenne przeprowadzamy skracając gałęzie i przewodnik. Z biegiem lat może być konieczne wycinanie starych pędów.

Zapylacze
Czereśnia sweetheart jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png