• CZEREŚNIA VEGA W DONICY

Czereśnia Vega doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

24.26
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

CZEREŚNIA VEGA

Podkładka: Colt
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek lipca
Barwa owoców: żółty/biały
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Kordia, Karesowa, Sam, Vega, Buttnera Czerwona, Schneidera późna,Hedelfińska. 
Pochodzenie: Kanada

 

Czereśnia Vega to chętnie wybierana odmiana do sadów przemysłowych. Również doceniana jest w przydomowych ogrodach, głównie dlatego, że, w przeciwieństwie do większości odmian, nie jest intensywnie czerwona. Jest to miłe urozmaicenie w sadzie.

 

Charakterystyka drzewa

Vega rośnie do około 4,5 metra wysokości. Korona jest raczej luźna, z konarami wzniesionymi ku górze. Pierwszych plonów możemy spodziewać się już w 2 lub 3 lata od zasadzenia. Co roku obficie obradza. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami lub w doniczce.

 

Owoc

Owoce czereśni Vega są duże, do około 8,5 gramów masy. Skórka ma kolor żółty, z widocznym dużym czerwonym rumieńcem od strony słońca. W środku miąższ jest jasnożółty, chrupiący, smaczny. Zbiory przypadają na początek lipca i najlepiej ich nie przetrzymywać na drzewach, gdyż może je pokaleczyć niespodziewany deszcz.

 

Uprawa

Vega to czereśnia odporna na mrozy. Nie jest też wrażliwa na większość chorób. Należy uważać na moniliozę. Najlepsze stanowisko to oczywiście słoneczne, a gleba żyzna, wilgotna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Korida, Buttnera Czerwona, Karesowa, Van, Schneidera Późna,

Hedelfińska.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Czereśnia Vega należy do odmian takich które tego cięcia potrzebują najbardziej, cięcie najlepiej wykonać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary. Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu, usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie, ponieważ, to na nich, możemy spodziewać się owoców.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png