CZEREŚNIOWIŚNIA HORTENSJA

Podkładka: Antypka.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 30,00 zł 30.00
Ocena: 4.84
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Czereśniowiśnia Hortensja to sadzonka tzw. Czerechy. Z drzewa pozyskasz bardzo smaczne owoce, cenione przez konsumentów, jak i w przetwórstwie domowym.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśniowiśnia Hortensja rośnie silnie i z czasem powstaje duża wzniosła korona. Uprawa jest łatwa i możliwa nawet dla amatora. Sadzonka sczepiona na podkładce antypki, dorasta do ok. 4,5m wysokości. W sprzedaży dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które można zasadzić wiosną lub jesienią. 
 
 

Owoc

Owoce czereśniowiśni są duże, do 7 gramów. Początkowo żółta skórka z czasem zamienia się w intensywnie czerwoną. Wewnątrz słodki i soczysty miąższ. Owoce można jeść bezpośrednio po zerwaniu z drzewa lub przeznaczyć na soki i dżemy. Dojrzałe są na początku lipca. Raczej nie nadają się do długiego transportu.
 
 

Uprawa

Czereśniowiśnia Hortensja z odkrytym korzeniem może być sadzona zarówno jesienią, jak i wiosną. Dobrze znosi mrozy, choć wymaga zabezpieczania w pierwszych latach. Nie jest podatna na typowe choroby wiśni ani czereśni. Stanowisko nasadzenia powinno być słoneczne i w miarę możliwości osłonięte od silnego wiatru. Ziemia żyzna, przepuszczalna, z dostępem do wody, o odczynie obojętnym. Wymagane jest pierwsze cięcie wiosenne, skracające gałązki o około 1/3 i przewodnik w odległości 40-50 cm nad ostatnim pędem. W kolejnych latach warto prześwietlać koronę.
 
 

Zapylacze

Czereśniowiśnia Hortensja jest samopylna. Posadzenie w pobliżu innej odmiany, daje szansę na zwiększenie plonu. Może to być czereśnia Schneidera lub inne wcześnie kwitnące odmiany czereśni i wiśni.
 
 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium