Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIOWIŚNIA HORTENSJA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśniowiśnia Hortensja z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

27.49
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367


WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 
Czereśniowiśnia Hortensja z odkrytym korzeniem to sadzonka tzw. Czerechy. Z drzewa pozyskasz bardzo smaczne owoce, cenione przez konsumentów, jak i w przetwórstwie domowym.
Charakterystyka drzewa
Czereśniowiśnia Hortensja rośnie silnie i z czasem powstaje duża wzniosła korona. Uprawa jest łatwa i możliwa nawet dla amatora. Sadzonka sczepiona na podkładce antypki, dorasta do ok. 4,5m wysokości. W sprzedaży dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które można zasadzić wiosną lub jesienią. 
Owoc
Owoce czereśniowiśni są duże, do 7 gramów. Początkowo żółta skórka z czasem zamienia się w intensywnie czerwoną. Wewnątrz żółty i słodki miąższ. Owoce można jeść bezpośrednio po zerwaniu z drzewa lub przeznaczyć na soki i dżemy. Dojrzałe są na początku lipca. Raczej nie nadają się do długiego transportu.


Uprawa


Czereśniowiśnia Hortensja z odkrytym korzeniem może być sadzona zarówno jesienią, jak i wiosną. Dobrze znosi mrozy, choć wymaga zabezpieczania w pierwszych latach. Nie jest podatna na typowe choroby wiśni ani czereśni. Stanowisko nasadzenia powinno być słoneczne i w miarę możliwości osłonięte od silnego wiatru. Ziemia żyzna, przepuszczalna, z dostępem do wody, o odczynie obojętnym. Wymagane jest pierwsze cięcie wiosenne, skracające gałązki o około 1/3 i przewodnik w odległości 40-50 cm nad ostatnim pędem. W kolejnych latach warto prześwietlać koronę.
Zapylacze

Czereśniowiśnia Hortensja jest samopłodna. Posadzenie w pobliżu innej odmiany, daje szansę na zwiększenie plonu. Może to być czereśnia Schneidera lub inne wcześnie kwitnące odmiany czereśni i wiśni.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png