CZEREŚNIOWIŚNIA KOLUMNOWA CAROLINE

Podkładka: Antypka, Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.90729
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Caroline to czereśniowiśnia kolumnowa którą można uprawiać na balkonie, tarasie lub standardowo w ziemi w sadzie. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą mieć drzewko owocowe, które przynosi plony, wygląda bardzo dekoracyjnie i nie wymaga wiele pracy.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśniowiśnia Caroline dorasta do wysokości około 2,5 metra. Jest to hybryda wiśni i czereśni, łącząca zalety ich obu. Sadzonka z odkrytymi korzeniami przeznaczona jest do nasadzeń jesiennych lub wiosennych, a pierwsze owoce pojawią się na młodym drzewku owocowym już po 2 latach.
 

Owoc

Wiśnioczereśnia Caroline rodzi duże owoce (do 16 gramów) otoczone czerwoną skórką. Im bardziej są dojrzałe, tym ciemniejsza się ona staje. W konsumpcji są bardzo smaczne – słodkie i lekko kwaśne jednocześnie. Można je jeść na surowo lub przetwarzać na dżemy i soki. Gotowe do zbioru są w lipcu.
 
 

Uprawa

Czereśniowiśnia jest niewrażliwa na mrozy i choroby. Bardzo dobrze radzi sobie w naszym klimacie, nawet w chłodniejszych regionach. Lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste. Optymalna ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Kolumnowa czereśniowiśnia Caroline jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium