CZEREŚNIOWIŚNIA METEOR

Podkładka: Antypka.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 27,00 zł 27.00
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Czereśniowiśnia Meteor to sadzonka bardzo wcześnie owocującej odmiany. Owoce są bardzo cenione wśród konsumentów! Uprawa jest łatwa, więc nawet amator może to drzewko posadzić w swoim ogrodzie.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśniowiśnia rośnie silnie i kreuje gęstą koronę, układającą się w owalny kształt. Plonuje co roku bardzo obficie, a pierwsze owoce zbierzemy w 2. lub 3. roku od posadzenia. Sadzonka szczepiona na podkładce colt, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które powinny trafić do ogrodu jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Owoce są duże lub bardzo duże (nawet 7-8 gramów), sercowate, wybarwione na intensywnie czerwony kolor. Mają walory deserowe – są smaczne, ze sporą ilością soku. Można je także przetwarzać właśnie na soki lub koncentraty. Dojrzałość zbiorcza przypada na czerwiec.
 
 

Uprawa

Czereśniowiśnia Meteor z odkrytym korzeniem może być sadzona we wszystkich regionach kraju. Drzewko dobrze przyjmuje się zarówno jesienią, jak i wiosną. Ma wysoką odporność na mrozy i popularne choroby. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Ziemia żyzna, o umiarkowanej wilgoci, obojętna. Cięcie wiosenne polega na skróceniu gałęzi o 1/3. Z czasem wymagane jest cięcie prześwietlające i odświeżające.
 
 

Zapylacze

Czereśniowiśnia Meteor jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium