• DEREŃ JADALNY JANTARNYJ (SZCZEPIONY) W DONICY

DOSTEPNOŚĆ: W DONICZCE, Wysokość krzewu: ok. 150cm.

Brak towaru
35.64
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

DEREŃ JADALNY JANTARNYJ(SZCZEPIONY)

Dereń jadalny Jantarnyj może zasadzić każdy w swoim ogrodzie lub po prostu przy domu. Nie jest krzewem wymagającym, a za to bardzo wdzięcznym i rodzącym smaczne owoce. Jeżeli szukasz rośliny wyjątkowej, to on jest właśnie dla Ciebie.


Charakterystyka krzewu
Dereń Jantarnyj rośnie silnie i wysoko. Osiągnąć może nawet 5 metrów. Pokrój ma wyprostowany i raczej zwięzły. Dobrze plonuje co roku i nie wymaga cięcia innego niż prześwietlające. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach lub z gołym korzeniem.

Owoc
Owoce derenia są średniej wielkości, bo pojedyncza sztuka to około 3,5 gramów. Mają żółty kolor i owalny kształt. W smaku są dobre – wyraźne połączenie odrobiny słodkiego z kwaśnym. Co więcej, są to także bardzo zdrowe owoce. Dojrzałość zbiorcza i konsumpcyjną osiągają we wrześniu.

Uprawa
Jantarnyj, jak każdy dereń, lubi stanowiska słoneczne lub ewentualne półcieniste. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne, o odczynie obojętnym lub kwaśnym. Bardzo dobrze znosi zarówno mrozy, jak i suszę. W zasadzie nie wymaga więcej, niż podstawowa troska.

Zapylacze
Dereń jest samopłodny, ale zdecydowanie lepszej jakości owoce daje, jeżeli w pobliżu rośnie druga odmiana, np. dereń jadalny czerwony lub jakakolwiek inna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png