DEREŃ JADALNY JANTARNYJ (SZCZEPIONY) W DONICY

Wysokość: ok. 50-75cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 70,00 zł 70.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Dereń jadalny Jantarnyj (szczepiony) może zasadzić każdy w swoim ogrodzie lub po prostu przy domu. Nie jest krzewem wymagającym, a za to bardzo wdzięcznym i rodzącym smaczne owoce. Jeżeli szukasz rośliny wyjątkowej, to on jest właśnie dla Ciebie.

 

Charakterystyka krzewu

Dereń Jantarnyj rośnie silnie i wysoko. Osiągnąć może nawet 5 metrów. Pokrój ma wyprostowany i raczej zwięzły. Dobrze plonuje co roku i nie wymaga cięcia innego niż prześwietlające. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach lub z gołym korzeniem.
 
 

Owoc

Owoce derenia są średniej wielkości, bo pojedyncza sztuka to około 3,5 gramów. Masa pestki to 11%. Mają żółty kolor i owalny kształt. W smaku są dobre – wyraźne połączenie odrobiny słodkiego z kwaśnym. Co więcej, są to także bardzo zdrowe owoce. Dojrzałość zbiorcza i konsumpcyjną osiągają we wrześniu.
 
 

Uprawa

Jantarnyj, jak każdy dereń, lubi stanowiska słoneczne lub ewentualne półcieniste. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne, o odczynie obojętnym lub kwaśnym. Bardzo dobrze znosi zarówno mrozy, jak i suszę. W zasadzie nie wymaga więcej, niż podstawowa troska.
 
 

Zapylacze

Dereń jest samopłodny, ale zdecydowanie lepszej jakości owoce daje, jeżeli w pobliżu rośnie druga odmiana, np. dereń jadalny czerwony lub jakakolwiek inna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium