• 'Dr Szymanowski' AKTINIDIA PSTROLISTNA OBUPŁCIOWA W DONICY

Wysokość sadzonki 45cm. Doniczka 1l.

Brak towaru
19.92
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Dr Szymanowski to mini kiwi, które nie wymaga zapylacza. Bardzo dobrze nadaje się więc do pojedynczych nasadzeń przy domu lub w ogrodzie. Jest też idealne dla wszystkich, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę z tym owocem.


Charakterystyka krzewu

Aktinidia Prostolistna Dr Szymanowski rośnie średnio szybko, bo roczny przyrost to 1 – 2 metry. A dorosłe pędy mierzą nawet 5 metrów. Bardzo ładne są liście tej odmiany, ponieważ przebarwiają się na biało i różowo w okresie jesiennym. Pnącze wymaga sadzenia przy podporze, która może być płot, pergola, mur lub ściana. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

 

Owoc

Owoce mini kiwi Dr Szymanowski są średniej wielkości, z zewnątrz w zielonej skórce. Widać na niej delikatne żebrowania. Można spożywać je na surowo lub przetwarzać. Smakują bardzo przyjemnie, słodko, aromatycznie. Do zbierania gotowe są pod koniec sierpnia. 

 

Uprawa

Mini kiwi Dr Szymanowski jest bardzo wysoce mrozoodporne, bo nawet do -40 stopni Celsjusza. Nie uświadczymy na nim także chorób i szkodników. To bardzo silna roślina. Miejsce posadzenia powinno być słoneczne, z ziemią żyzną, lekko kwaśną, umiarkowanie wilgotną. 

 

Aktinidia Dr Szymanowski jest obupłciowa, więc nie wymaga zapylaczy.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png